طرح ملی «دست‌های مهربان هلال» در شوش اجرا شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شوش گفت: پنجمین دوره طرح ملی «دست‌های مهربان» به مناسبت هفته کودک با شعار آینده را باید ساخت از 15مهرماه در شوش اجرا و تاپایان روز 21 مهرماه ادامه یافت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، سید مجید نوری زاده اظهار کرد: در راستای گرامیداشت هفته کودک و اهمیت این هفته، جمعیت هلال احمر شهرستان شوش همزمان با سراسر کشور اقدام به برگزاری برنامه های ویژه ای به همین مناسبت کرد.

وی با بیان اینکه برنامه های هفته کودک در شوش با همکاری کانون های دانش آموزی و مهدکودک ها وکانون های فکری کودکان و نوجوانان شهرستان صورت گرفت، عنوان کرد: طرح ملی «دست های مهربان» با برپایی چادرهای سازمان جوانان در محل درب ورودی جمعیت هلال احمر صورت گرفت و کودکان و نوجوانان اسباب بازی های اضافی خود، البسه و لوازم تحریر را به این چادرها و برای توزیع در بین کودکان نیازمند اهداء کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شوش هدف از اجرای این طرح را ترویج روحیه نوع دوستی بین کودکان اعلام کرد و گفت: کودکان با اهداء حتی یک قطعه از اسباب بازی های خود، بخشندگی را تمرین می کنند.

نوری زاده بیان کرد: ایجاد فضای دوستدار کودک حسینی در جمعیت هلال احمر شوش از دیگر برنامه های این هفته بود که در راستای رفاه حال عزاداران و آشنایی آنان با جمعیت هلال احمر و همچنین آشناسازی آنان با فرهنگ عاشورایی برپا شد.

وی اضافه کرد:  در فضای دوستدار کودک حسینی(ع)، کودکان ضمن بازی در این فضا نقاشی و کاردستی های خود را تهیه کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شوش تصریح کرد: دیدار اعضا و مسئول امور جوانان با دانش آموزان در مهدکودک ها و توزیع اقلام آموزشی بین افراد نیازمند، برگزاری مانور زلزله در مهد کودک های تحت پوشش، ارائه آموزش های امدادی به زبان کودکانه، واگذاری نمادین مسئولیت جمعیت به اعضای کانون غنچه ها و دلجویی و تکریم
از کودکان بی سرپرست و برپایی نمایشگاه از دیگر برنامه های این هفته بوده است.