پنجمین دوره طرح «دستهای مهربان هلال» در خوزستان اجرا شد


مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از اجرای پنجمین دوره طرح «دستهای مهربان هلال» با هدف جمع آوری اسباب بازی های سالم و اهدا به کودکان کم برخوردار مناطق محروم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص استان خوزستان به ویژه توسعه نیافتگی این استان پهناور و استراتژیک، کودکان با مشکلات مختلفی روبرو هستند و حاشیه نشینی فراوان و نبود زیرساخت های مناسب موجب شده تا در برخی از مناطق محروم، هنوز به موضوع مهم و حیاتی تربیت، رشد و بالندگی نونهالان و کودکان به عنوان آینده سازان کشور پرداخته نشود.

وی به لزوم حضور کودکان در عرصه های مختلف اجتماعی تأکید کرد و افزود: کودکان آینده سازان ایران هستند و باید با دقت بیشتری نگریسته شوند و این در حالی است که باید فرصتی مناسب پیش آید تا افق بهتری را برای حل مسائل و مشکلات کودکان باز کنیم و با تحقیق در وظایف، حقوق و عوامل رشد و تعالی کودکان، آینده ای روشن برایشان رقم بزنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در راستای کمک به کودکان بی بضاعت و همزمان با هفته کودک طرح دست‌های مهربان هلال از ۱۴ تا ۲۰ مهرماه در سراسر استان و به ویژه در معابر عمومی، مهدها و مدارس اجرا می شود.

دکتر خدادادی هدف از اجرای این طرح اشاعه فرهنگ صلح و ترویج مهربانی و نوع دوستی برشمرد و اظهار کرد: جوانان با حضور در محل و با برپایی و استقرار چادر سازمان جوانان، اسباب بازی‌های سالم، کتاب و کاردستی دانش آموزانی را برای اهداء به کودکانی که از داشتن حتی یک عروسک محروم هستند هدیه می دادند، جمع آوری می کنند.

وی گفت: اسباب بازی های جمع آوری شده و کار دستی‌های تهیه شده به کودکان مناطق محروم فرستاده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به دیگر اهداف اجرای این طرح گفت: ترویج روحیه نوع دوستی بین کودکان از دیگر اهداف این طرح است بدین صورت که آنها با اهداء حتی یک قطعه از اسباب بازی های خود، بخشندگی را تمرین می کنند.

دکتر خدادادی با بیان اینکه هفته جهانی کودک بهانه ای برای ورود به جهان کودکان است، افزود: کودک، به عنوان انسانی کوچک به شخصیت خود علاقمند است و احترام به او، یکی از عوامل مهم پرورشی رشد شخصیت به شمار می رود.

وی گفت: تلاش ما در جمعیت هلال احمر خوزستان نیز بر طراحی و اجرای برنامه های مختلف و متنوع، نه در طول هفته کودک که در تمام سال قرار گرفته به این امید که شاهد پویایی نسل کودکان و حضور آنها در عرصه های مختلف زندگی باشیم.

هدفمندی برنامه های کودک محور در دستور کار هلال احمر استان

هدفمندی برنامه های کودک محور در دستور کار هلال احمر استان،۳۱۰ مهد کودک و مرکز پیش دبستانی در اجرای طرح دستهای مهربان هلال مشارکت می کنند

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اجرای طرح «دستهای مهربان هلال» گفت: در اجرای این طرح ۳۱۰ مهد کودک و مرکز پیش دبستانی در سراسر استان مشارکت می کنند.

علی پهلوان اظهار کرد: این طرح بسیار زیبا، در پیشانی برنامه های امسال هفته کودک قرار گرفته و شاید بتوان گفت که تأثیرگزارترین برنامه سازمان جوانان که مهربانی را دست به دست می کند، همین طرح «دست های مهربان هلال» است.

وی هدف از اجرای این طرح را تمرین فرهنگ نیکوکاری و تقویت حسن نوع‌دوستی در میان غنچه‌های هلال‌احمر دانست و گفت: ایجاد فرهنگ صلح و دوستی میان کودکان به ویژه اعضای کانون‌های غنچه‌های هلال‌ و نهادینه کردن انسان‌دوستی و زندگی با تفاهم از اهداف اصلی جمعیت هلال‌احمر در اجرای این طرح متفاوت است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: طرح دست‌های مهربانی با مشارکت ۳۱۰ مهد کودک و مرکز پیش دبستانی فعال در حوزه غنچه های هلال در ۲۴ ایستگاه با برپایی چادرهای سفید و آبی، اجرا می شود و انتظار می رود که مردم و کودکان استان از این طرح استقبال خوبی داشته و بتوانند دل کودکان بیشتری را شاد کنند.

پهلوان با بیان اینکه در هر یک از شهرستان‌های استان یک چادر برای جمع‌آوری عروسک‌های سالم کودکان برپا می شود، ادامه داد: در این چادرها کودکان به صورت داوطلبانه عروسک ها و اسباب بازی‌های سالم و بلا استفاده خود را به چادرهای هلال احمر تحویل می دهند و این اسباب بازی‌ها در قالب کاروان‌های نیکوکاری در بین کودکان مناطق محروم توزیع خواهد شد.