سوت آغاز بیست و نهمین مسابقات رفاقت مهر در بخش خواهران در اردوگاه اندیمشک به صدا در آمد

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان از آغاز مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر در بخش خواهران با حضور یکصد نفر از اعضای این جمعیت در اردوگاه حضرت ولیعصر(عج) اندیمشک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، علی پهلوان اظهار کرد: بیست و نهمین دوره مسابقات فرهنگی، امدادی رفاقت مهر با شعار جوانان، رفاقت مهر، توسعه فرهنگ بشردوستی با حضور یکصد نفر از اعضای کانون های جوانان و دانشجویی ۱۸ شهرستان استان خوزستان در اندیمشک برگزار شد.

وی افزود: هدف از این رقابت را ایجاد حس نوع دوستی، پرورش روحیه مشارکت جویی، تعامل و همدلی بین اعضا و ارتقای توانمندی های علمی و معرفتی اعضاء جمعیت جوان است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد: مسابقه رفاقت مهر یکی از فعالیت های تربیتی و آموزشی است که به منظور کشف، رشد و شکوفایی استعدادهای فرهنگی، علمی، امدادی و افزایش سطح آگاهی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر از راه ایجاد انگیزه بیشتر و رقابت سالم تر با هدایت و نظارت جمعیت هلال احمر برنامه ریزی و اجرا می شود.

پهلوان تصریح کرد: در این دوره از مسابقه ها، هر تیم در ۳ گروه مهروز، صلح و دوستی در آیتم های احیای قلبی ریوی، آتل بندی، بانداژ، حمل مصدوم بدون تجهیزات، حمل مصدوم با برانکارد، تریاژ اولیه، ارزیابی صحنه مصدوم، اسکان اضطراری و زبان انگلیسی با هم به رقابت پرداختند.

حضور ۲۸۰ نفر در مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر، تیم الف دزفول به مقام نخست بخش خواهران دست یافت

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۲۸۰ نفر در مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر شرکت کردند که ۱۵۰ پسر و ۱۳۰ دختر بودند.

علی پهلوان اظهار کرد: مسابقات رفاقت مهر در بخش های برادران و خواهران با حضور ۲۰ تیم از استان برگزار شد.

وی افزود: این مسابقات با پذیرش تیم ‌ها و برگزاری آزمون کتبی، بانداژ، انواع حمل‌ها، پانسمان، ارزیابی مصدوم و آتل بندی به اجرا درآمد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این که۲۸۰ نفر در مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر شرکت کردند که ۱۵۰ پسر و ۱۳۰ دختر بودند، تصریح کرد: در بخش خواهران تیم های دزفول، مسجد سلیمان و اهواز رتبه های یکم تا سوم را کسب کردند.

پهلوان گفت: همچنین در بخش برادران تیم های شهرستان های اندیمشک، اندیکا و دزفول به رتبه های یکم تا سوم دست یافتند.

 در آئین اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات استانی رفاقت مهر در بخش خواهران که در سالن اجتماعات سد کرخه برگزار شد، فرماندار اندیمشک و ناظر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان حضور داشتند و از داوران، عوامل اجرایی و رسانه ای و تیم های برتر تجلیل شد.

آموزش سرلوحه فعالیت های هلال احمر است، بشردوستی و تسکین آلام بشری محور کار در هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ما آموزش را در حوزه های مختلف سرلوحه کار خود قرار داده ایم و این آموزش سبب افزایش توان جوانان و داوطلبان می شود.

 دکتر علی خدادادی در آئین اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات استانی رفاقت مهر در بخش خواهران در سالن اجتماعات سد کرخه افزود: هلال احمر خوزستان در راستای توانمندسازی جوانان برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: بشردوستی و نوع دوستی و تسکین آلام بشری یکی از اصول اساسی هلال احمر است که محوریت کار در جمعیت هلال احمر را تشکیل می دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: انسان هایی که نوع دوست هستند با پیشرفت و تکامل باید کاری را انجام دهند که خیر آن به مردم برسد و این سرلوحه زندگی ما باشد.

آموزش پیش شرط کار درست، تلاش هلال احمر در سه جبهه آموزش، فعالیت های داوطلبانه و ارائه خدمات بشردوستانه

دکتر خدادادی گفت: جمعیت هلال احمر با توجه به رسالت و شرایطی که دارد، در سه بخش آموزش، فعالیت های داوطلب محور و ارائه خدمات بشردوستانه و امدادی فعالیت می کند و و در همین راستا می بایست داوطلبان و جوانان از طریق آموزش توانمند و آماده پذیرش مسئولیت در آینده شوند.

وی یادآور شد: بدون آموزش نمی توان هیچ کاری را درست انجام داد و اگر آموزش های امدادی را به جوانان و داوطلبان هلال احمر آموزش ندهیم، نمی توانند بهره ای از خدمات بشردوستانه به اقشار نیازمند برسانند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: ما آموزش را در حوزه های مختلف سرلوحه کار خود قرار داده ایم و این آموزش سبب افزایش توان جوانان و داوطلبان می شود.

آموزش باید منجر به تغییر نگرش و رفتار شود، ضرورت مصون سازی جوانان در برابر آسیب های اجتماعی

دکتر خدادادی با بیان این که باید آموزش منجر به تغییر نگرش و تغییر نگرش باعث تغییر رفتار شود، گفت: اگر آموزش منجر به تغییر نگرش و رفتار نشود تأثیرگذار نبوده و مشکل را حل نکرده است.

وی افزود: با توجه به آسیب های اجتماعی که اکنون در جامعه وجود دارد و جوانان ما را تهدید می کند، باید در کنار آموزش و توانمندسازی، مصونیت سازی را برای جوانان فراهم کنیم.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان فضای مجازی یکی از آسیب های اجتماعی است که جوانان را تهدید می کند در حالی که استفاده درست از فضای مجازی نتایج مثبتی برای ما به همراه دارد.

استفاده نادرست از فضای مجازی عامل تشدید آسیب های اجتماعی، جوانان سرمایه های ارزشمند جامعه

دکتر خدادادی بیان کرد: استفاده نادرست از فضای مجازی منجر به تشدید آسیب های اجتماعی نظیر طلاق و اعتیاد می شود و به همین خاطر باید با آموزش جوانان را به عنوان سرمایه های اجتماعی جامعه در برابر این خطرات و آسیب ها مصون نگه داشت.

وی با بیان اینکه سرمایه ای از ارزشمندتر از جوانان در جامعه نداریم، گفت: نفت و معادن سرمایه های اصلی ما نیستند و منابع انسانی سرمایه اصلی جامعه محسوب می شوند که ارزشمندتر از این سرمایه های اجتماعی برای ما وجود ندارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان یادآور شد: اعتبار و سرمایه اجتماعی هلال احمر نیز جوانان هستند که باید از آنها صیانت کرد و به تبع آن، رفتار یک جوان عضو هلال احمر نیز باید موجب تقویت اعتبار اجتماعی هلال احمر شود.

اعتبار اجتماعی هلال احمر دغدغه مدیران هلال، تسکین آلام بشری اولویت نخست هلال احمر

دکتر خدادادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که اعتبار اجتماعی هلال احمر برای ما اهمیت دارد و به دنبال افزایش آن هستیم، عنوان کرد: همه این سرمایه ها و فعالیت های برای انجام امور بشردوستانه با توجه به اصول هفت گانه هلال احمر به کار می روند و اولویت نخست ما تسکین آلام بشری است.

وی با بیان این که محوریت فعالیت های هلال احمر شناسایی دردهای جامعه و تسکین آنها است، گفت: هرجا نیازمندی وجود داشته باشد جمعیت هلال احمر نیز در آنجا حضور دارد تا محرومیت به طور کامل رفع شود.

 در این آئیین فرماندار اندیمشک و ناظر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان حضور داشتند و از داوران، عوامل اجرایی و رسانه ای و تیم های برتر تجلیل شد.