شوق مهروزی غنچه های هلال احمر خراسان رضوی با اجرای طرح دست های مهربان

روز جهانی کودک روزی است که برای یادبود و افتخار کودکان شناخته شده‌است. کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مختلف، روزهای متفاوتی را به‌عنوان روز کودک اعلام کرده‌اند و آن را جشن می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛ کودکان آینده سازان هرکشوری محسوب می شوند و از این رو توجه به آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. از این در ایران به جای یک روز یک هفته را برای اهمیت دادن به کودکان و شناخت نیازهای آنان اختصاص داده اند.درهفته جهانی کودک سازمان ها و نهاده های مختلف ویژه برنامه های خاصی را برگزار می کنند.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز با اجرای طرح دست های مهربانی تلاش کرده تا در حوزه فرهنگی و تربیتی کودکان گام بردارد. در این طرح کودکان فعالیت های امدادی و بشر دوستانه را می آموزند. جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از جمله جمعیت هایی است که در اجرای این طرح پیشگام است که در پنجمین سال از اجرای این طرح تلاش کرده در سطح کشور حرفی برای گفتن داشته باشد. گزارش زیر ماحصل اجرای این طرح در استان خراسان رضوی است.

اجرای طرح دست های مهربانی در ۲۳ پایگاه سطح استان خراسان رضوی
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از اجرای طرح دست های مهربانی در سطح ۲۳ پایگاه در سطح شعب این استان خبرداد.

علیرضا معین زاده اظهارداشت:این طرح با همکاری سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش برای پنجمین سال متوالی در سطح مهدهای کودک این استان برگزار می شود که با استقبال این مجموعه ها روبه شده است.

وی با بیان اینکه ۲۳ شعبه جمعیت هلال احمر استان در اجرای این طرح همکاری داشتند تصریح کرد: این طرح با هدف جمع ترویج فرهنگ بشر دوستی از سنین کودکی در سطح مهد های کودک استان برگزار شد- در این طرح به کودکان آموزش داده می شود تا اسباب بازی هایی که از آن استفاده نمی کنند اهدا کنند تا به دست کودکان و خردسالان نیازمند در روستاهای محروم برسد.

معین زاده گفت: مهمترین هدف این طرح آشنایی غنچه های هلال احمر با فرهنگ بشر دوستی است، افزود: در کنار این طرح، ویژه برنامه های دگیری مانند نذر آب در جهت آموزش استفاده بهینه از آب نیز اجرا می شود.

غنچه های هلال احمر قوچان شادی کودکانه خود را تقسیم کردند

همزمان با فرا رسیدن هفته جهانی کودک طرح دست های مهربان در کانون های غنچه های هلال احمر شهرستان قوچان برگزارشد.

در این طرح اعضا کانون های غنچه های هلال اسباب بازی های خود را به نفع کودکان مناطق محروم اهدا کردند، همچنین در حاشیه اجرای این طرح ویژه برنامه هایی از جمله برپایی جشن، اهدا جوایز، شاخه گل، برگزاری مسابقات نقاشی و بازدید از کانون فرهنگی و پرورشی نیز اجرا شد.

برگزاری طرح دست های مهربانی در سرزمین ترشیز
پنجمین دوره طرح ملی دستهای مهربان، هم زمان با هفته جهانی کودک در شهرستان کاشمر برگزار شد.

جوانان جمعیت هلال احمر کاشمر با برپایی سه پایگاه در محل پارک کودک شهرستان، ورودی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آرامگاه شهید مدرس اقدام به جمع آوری اسباب بازی سالم و کتاب قصه به منظور اهدا به کودکان بی بضاعت کردند.

در این برنامه ٣٠ نفر از غنچه های هلال مهد باران،١٠٠ نفر از غنچه های هلال مهدالرضا و ٢٨ نفر از دانش آموزان مدرسه فرهنگ شرکت کردند. همچنین تعداد ١٣ نفر از اعضای جوانان با حضور در بخش اطفال بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) از ٣٢ کودک بستری شده در این بخش عیادت کرده و با دادن هدایا و برگزاری برنامه های شاد لحظات شادی را برایشان رقم زدند.

اجرای طرح نذر آب و جمع آوری کمک های نقدی مردمی برای کمک به مردم سیستان و بلوچستان، آموزش ساخت کاردستی توسط اعضای جوانان از دیگر برنامه های این اجرایی در حاشیه این طرح بود.گفتنی است علی توکلی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر از این طرح بازدید کرد.

حضور پرمهر غنچه های هلال احمر رشتخوار در طرح دست های مهربانی

طرح دست های مهربانی در محل پارک شهدای گمنام و با حضور پرشور پنج کانون غنچه هلال احمر شهرستان رشتخوار و با برگزار شد.

در این مراسم اعضا کانون غنچه ها ،همکاری لازم را جهت اجرای پنجمین طرح ملی همدلی دست های مهربان به مناسبت روز ملی کودک هدایای خود را به کودکان نیازمند تقدیم کردند.

در این مراسم علاوه بر برگزاری جشن، مسابقه ورزشی، مسابقه نقاشی با موضوع نذر آب و همچنین زنجیره ی انسانی (نذر آب) برگزار شد و در پایان به افراد منتخب این مسابقات جوایزی اهدا شد.

همچنین در این مراسم غنچه های هلال به مناسبت هفته نیرو انتظامی نسبت به غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام اقدام کردند.

سرزمین طلای سرخ میزبان اجرای طرح دست های مهربانی

طرح دست های مهربانی با محوریت مهدهای کودک توسط جمعیت هلال احمر شهرستان تربت حیدریه برگزار شد. در این طرح اساب بازی های سالم کودکان جمع آوری و در قالب کاروان های نیکوکاری به مناطق محروم ارسال شد.

همچنین غنچه های هلال احمر مهد مادر شهرستان تربت حیدریه در قالب آموزش های امدادی از از پایگاه آتشنشانی این شهرستان بازدید کردند.

اجرای پنجمین طرح ملی دست‌های مهربان هلال در سرخس

رئیس جمعیت هلال احمر سرخس گفت: طرح دست‌های مهربان هلال با شعار «آینده را باید ساخت» همزمان با هفته کودک در این شهرستان اجرا شد.

محمد رضایی با اشاره به نحوه اجرای این طرح تواظهارداشت: در این طرح کودکان اسباب بازی، کتاب‌های سالم، و کاردستی‌های خود را به چادر‌های هلال احمر یا مهدکودک‌های عضو غنچه های هلال احمر تحویل می‌دهند تا از طریق کاروان‌های نیکوکاری به دست کودکان نیازمند و کم برخوردار ارسال شود.

وی هدف از اجرای این طرح را ترویج مهربانی و نوع دوستی در سنین پایه برشمرد و افزود: باید تلاش کنیم کودکان را از سنین پایه بشردوست تربیت کرده و آن‌ها را با مسئولیت‌های اجتماعی آشنا کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر سرخس با بیان اینکه انتقال مفاهیم بشردوستی در سنین تربیت به افراد راحت‌تر است، اضافه کرد: کودکان با قرار گرفتن در کار‌های نوع دوستانه با مسئولیت‌های اجتماعی آشنا می‌شوند و این سبب می‌شود در آینده همین کودکان در لایه‌های مختلف جامعه مسئولیت اجتماعی و کار‌های بشردوستانه راگسترش دهند.

دست نوازش غنچه های هلال احمر بردسکن بر سر همنوعانشان

رییس جمعیت هلال احمر بردسکن گفت: به مناسبت هفته جهانی کودک، ویژه برنامه های متنوعی در سطح کانون های غنچه های هلال برگزار شد.

احمدرضاپور افزود: همزمان با هفته کودک پنجمین دوره طرح دست های مهربانی هلال با شعار آینده را باید ساخت باهدف ترویج مهربانی و نوع دوستی اجراشد در این طرح کودکان اسباب بازی , کتاب سالم ونقاشی کاردستی های خود رابه جمعیت تحویل دادند تا ازطریق کاروان نیکوکاری در اختیار کودکان نیازمند و مناطق محروم قرار گیرد.

وی اظهارداشت: همچنین در حاشیه اجرای این طرح ویژه برنامه هایی شامل برگزاری مسابقه نقاشی، تهیه کاردستی، عیادت از بیماران بخش اطفال و دلجویی از آنان برگزار شد.

برگزاری طرح دست های مهربانی با شعار آینده را باید ساخت در بجستان
حضور اعضای امور جوانان و کانون غنچه های هلال جمعیت هلال احمر بجستان هم پای مسئولین و پرسنل به مناسبت فرارسیدن هفته جهانی کودک، اعضای کانونهای غنچه های هلال در طرح دست های با شعار آینده را باید ساخت شرکت کردند.
در اجرای این طرح فرماندار، اداره ورزش و جوانان،شهردار، نیروی انتظامیآموزش و پرورش، بهزیستی، معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان حفاظت از محیط زیست همکاری داشتند.

در اجرای این طرح مهدهای گلهای زندگی، بوستان محمدی و کوثرآسمانی مشارکت کردند. برگزاری ایستگاه نقاشی، ایجاد زنجیره ی انسانی نذر آب وپیوستن غنچه هابه کمپین نذرآب و شرکت در مسابقه پرواز بادبادک ها از برنامه های جانبی برگزار شده در اجرای این طرح بود.

مهد تمدن ایران زمین میزبان برگزاری طرح دست های مهربانی
طرح دست ها مهربانی همزمان با هفته جهانی کودک در شهر تاریخی گناباد مهد تمدن ایران زمین و سرزمین قنات و قنوات در با حضور اعضا جمعیت هلال احمر در محل ورزشگاه آزادی این شهرستان برگزار شد.

برای اجرای این طرح در مجموع حدود ۱۰۰ کودک نونهال و خردسال از مهدهای پرنیا، سما، یاوران مهدی و شادی حضور داشتند.
طراحی چهره خردسالان، حضور غنچه های هلال پای صندوق های جمع آوری کمک های نقدی در جهت اهداف طرح نذر آب و اجرای زنده ی سرود غنچه های هلال از جمله اجرای ویژه برنامه هایی اجرایی در این برنامه بود.

اجرای طرح دست های مهربانی در سرزمین امام مهربانی ها
طرح دست های مهربانی با همکاری واحد امور جوانان جمعیت هلال احمر مشهد مقدس و شهرداری ناحیه ۹ مشهد در محل پارک وکیل آباد مشهد اجرا شد.

حسن پرکار رئیس جمعیت هلال احمر مشهد اظهارداشت: در این جشن برنامه های مختلفی از قبیل کارگاه نقاشی ، مسابقه کودکانه در بین کودکان و اجرای سرود و شعر های شاد برگزار شد که اعضا جوانان با تلاش و پشتکار خود روز شادی را برای کودکان رقم زدند.

غنچه های هلال در مه ولات مهربانی را هدیه کردند
رئیس جمعیت هلال احمر مه لات گفت: اعضای کانون غنچه های هلال جمعیت هلال احمر این شهرستان با برپایی ایستگاه های طرح دست های مهربانی اقدام به جمع آوری کمک های آنان کردند.

محمدامانی تصریح کرد: طرح دست های مهربان در ۱۴کانون غنچه های هلال اجراشد، که دانش آموزان ونوآموزان نیازمند را تحت پوشش قرار داد. همچنین طرح نذرآب در جهت آشنایی کودکان با اهمیت صرفه جویی در مصرف آب در حاشیه این طرح برگزار شد.

اجرای طرح دست های مهربان در شهرستان خواف
رئیس این جمعیت خوف از جرای طرح دست های مهربانی ویژه اعضاء کانون های غنچه های هلال احمر این شهرستان خبرداد.
هادی رمضانی گفت: در راستای ترویج فرهنگ نوع دوستی و مهرورزی،جمعیت هلال احمر طرحی در قالب دست های مهربان هلال را به مناسبت هفته جهانی کودک پیش بینی کرد که این طرح در سطح کشور اجرا می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد شادی و نشاط در بین کودکان در مناطق کم برخوردار عنوان کرد.

رمضانی افزود:در این طرح اسباب بازی و کتب درسی کودکان از خانواده‌ها جمع آوری و به کودکان در مناطق کمتر برخودار اهدا می‌شود.