بهروری ۴۰ عضو جوان از دوره پیشگیری اولیه از اعتیاد


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمراستان مرکزی از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور 40 جوان در شهرستان ساوه خبر داد.

به گزارش سایت خبری جوانان هلال آفتاب؛ دوره آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد “طرح ارتقای سطح سلامت جامعه با مشارکت جوانان داوطلب و جوامع ملی” با حضور ۴۰ نفر از جوانان فعال شعب ساوه و زرندیه توسط معاونت امور جوانان جمعیت استان به میز بانی جمعیت ساوه برگزار شد.

آرش اشتری معاون امور جوانان جمعیت استان گفت: با توجه به اینکه اعتیاد به عنوان یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی امروز جامعه بوده لذا استان مرکزی نیز مانند دیگر استانها درصدد برگزاری این دوره مفید آموزشی برای جوانان که آسیب پذیرترین اقشار جامعه بوده درآمده است.

وی تصریح کرد: این دوره آموزشی با حضور ۴۰ نفر از جوانان فعال شعب ساوه و زرندیه، سید سراج ابطحی کارشناس آموزش و پژوهش معاونت جوانان و دکتر مشایخی مدرس دوره با هدف توانمندسازی اعضا در جهت خود مراقبتی و توسعه این نگرش به سایر اعضا بوده است و دوره بعدی نیز به میزبانی جمعیت دلیجان برگزار خواهد شد.

اشتری بیان کرد: اولین عاملی که باعث جذب جوانان به محیط های غیر از خانواده و خانه می گردد، عدم رابطه صحیح والدین و افراد خانواده می باشد، که در این صورت جوانان اولین گام را به سوی گروه همسالان بر می دارد و زمینه برای لغزیدن در جاده انحراف و کج روی فراهم می شود لذا ضمن برنامه ریزی های انجام شده و ابلاغ از سوی سازمان جوانان برنامه های پیشگیری از اعتیاد، به گونه ای طراحی میشود که موجب تقویت عامل های بازدارنده شود و عوامل مخاطره آمیز را تضعیف کند. هدف دوره های آموزشی، پیشگیری و مواجهه غیرمستقیم با پدیده اعتیاد است.

معاون امور جوانان در پایان ضمن تاکید بر اثر بخشی برگزاری این دوره های آموزشی ابراز امیدواری کرد: در امر پیشگیری، کلیّه متغیرهایی که در تکوین و پیدایش اعتیاد و قاچاق مواد مخدر دخیل هستند و زمینه های تاثیر گذاری آنها کاهش یافته و رفته رفته خنثی شود تا ضریب اطمینان قابل اعتمادی برای پیشگیری از اعتیاد و قاچاق مواد مخدر فراهم شود. وی از میزبانی شعبه ساوه خصوصا” رییس شعبه آقای حسینی قدردانی نمودند.