ازهمکاری آموزش و پرورش تا فعالیت مهدهای کودک شهرستان نیمروز در ره آورد موفقیت ها


افتتاحیه هفتمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) درشهرستان نیمروز

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، محمد کرمی زاده رییس جمعیت هلال شهرستان نیمروز در این مراسم با تقدیر از همکاری آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت های دانش آموزی در هلال احمر گفت: هلال احمر و آموزش و پرورش همواره ارتباطات مناسب و مطلوبی در راستای اجرای برنامه های مشترک داشتند.

وی با تشریح عملکرد یک ساله طرح دادرس درسطح مدارس شهرستان نیمروز به دستور العمل برگزاری هفتمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) اشاره کرد و افزود: امید داریم با تلاش و همکاری مربیان امسال هم بتوانیم ضمن آموزش دانش آموزان کیفیت بالاتری در اجرای این طرح با حضور دادرسان توانمند تجربه کنید.

کرمی زاده با اشاره به هدف از اجرای این طرح افزایش سطح ایمنی، کاهش خطرپذیری، توسعه و ترویج ظرفیت خودامدادی و سازماندهی تیم های اولیه مدیریت بحران، ترویج فرهنگ ایمنی در بین اقشار جامعه دانش آموزان آموزش دیده و این طرح درمدارسی که دارای کانون دانش آموزی می باشد اجرا می شود و ۸ آیتم (پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی و ریوی، خونریزی و پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم، اطفای حریق، اسکان اضطراری) تدریس می گردد در پایان آموزش، هر مدرسه با مدارس شهرستان خود به رقابت می پردازند و از هر شهرستان دو تیم ۱۴ نفره دختر و پسر به استان اعزام خواهد شد.

ربانی معاون پرورشی آموزش و پرورش نیمروز در این مراسم با اشاره به اینکه مشارکت آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر ره آورد موفقیت های زیادی بوده است اعلام کرد: بزرگ‌ترین دادرس عالم هستی خداوند عالم است که به داد همه انسان ها می‌رسد و ادامه داد: انسان جانشین خداوند بر روی زمین است و این خلیفه الله از ویژگی‌های ممتاز برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های انسان بهره‌گیری از ویژگی ‌های خدایی است تا به کارهای خیرخواهانه بپردازد، افزود: دادرسی از جمله مواردی است که به داد انسان ‌های نیازمند می‌پردازد تا مشکلات و خواسته‌های آنها را در زمین رفع کند.

مانور زلزله توسط غنچه های هلال مهدکودک نوگل جمعیت هلال احمرشهرستان نیمروز بمناسبت روز جهانی کودک برگزار شد.

محمد کرمی زاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز اظهار داشت: همزمان با روز جهانی کودک، غنچه های هلال مهدکودک نوگل جمعیت هلال احمرشهرستان نیمروز مانور ایمنی در برابر زلزله را اجرا نمودند. در این مانور تعدادی از کودکان نیز به عنوان امدادگر، با همراهی نیروهای داوطلب به مصدومان فرضی امداد رسانی کردند. غنچه های هلال در واقع غنچه های شادابی هستند که بشردوستی و عشق ورزیدن به هم نوع را می آموزند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز هدف از اجرای این مانور در روز جهانی کودک را افزایش دانش اعضای کانون غنچه های هلال در برابر زلزله، افزایش مهارت کودکان در برخورد با حوادث، کاهش اضطراب کودکان در زمان وقوع حوادث وآشنایی کودکان با شماره تلفن های ضروری شامل ۱۱۲، ۱۲۵ و ۱۱۵ بیان کرد.

وی عنوان کرد: در این مانور مهارت های امدادی چون پناهگیری و تخلیه اضطراری، بانداژ و پانسمان، ایجاد روحیه همکاری و انجام کارگروهی با تقسیم وظایف و از همه مهمتر حفظ خونسردی در شرایط سخت آموزش داده و یادگیری آموزش های امدادی صورت گرفت.

این مقام مسئول در پایان ضمن قدردانی از مربیان و مسئول جوانان شعبه افزود: امید است با تداوم این آموزش‎ها و مانورها، میزان اثرات بلایای طبیعی در حد چشمگیری کاهش یابد.