طرح دست های مهربان در ایلام برگزار شد

به مناسبت گرامی داشت هفته ملی کودک طرح «دست های مهربان» با شعار آینده را باید ساخت در ایلام اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر ایلام؛ به مناسبت گرامی داشت هفته ملی کودک طرح «دست های مهربان» با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، معاون امور جوانان و رئیس شعبه شهرستان ایلام برگزار شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام اظهار داشت؛ طرح دست های مهربان در راستای اهداف انسان دوستانه و کمک به قشر نیازمند جامعه انجام می شود که در این طرح اسباب بازی های سالم به کودکان محتاج اهدا می شود.

حسین عارفی افزود؛ هدف از اجرای این طرح ترویج روحیه نوع دوستی در بین کودکان است که کودکان با اهدای حتی یک قطعه از اسباب بازی های خود، بخشندگی و فرهنگ نیکوکاری را از سن کودکی تمرین می کنند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام اظهار کرد؛ همزمان با سراسر کشور طرح «دست‌های مهربان» به مناسبت هفته ملی کودک از۱۴ مهر در کلیه شهرستان های استان ایلام تا ۲۰ مهر ماه ادامه دارد.

علی اصغر علی اکبری با بیان این خبر تصریح کرد؛ طرح ملی دست های مهربان که برای پنجمین سال پیاپی در هفته جهانی کودک به منظور جمع آوری اسباب بازی های سالم از کودکان و رساندن این اساب بازی های به دست کودکان نیازمند در مناطق محروم انجام می شود تا هم باعث تحقق اهداف بشر دوستی و حمایت از اقشار نیازمند و هم باعث شادی کودکان نیازمند و برخوداری آنها از این اسباب بازی های سالم شود.

علی اکبری ادامه داد؛ این طرح به همت کانون های غنچه های هلال احمر ( کانون مهد کودک ها) در سطح استان ادامه دارد و کانون های غنچه های هلال، اقلام مورد نظر را به این جمعیت اهدا می کنند تا در اولین فرصت به دست کودکان نیازمند رسانده شود.

در حاشیه این برنامه اجرای قرائت قران و سرود های هلال احمر توسط غنچه ها ، برپایی ایستگاه نقاشی با موضوع استفاده بهینه از آب، تقدیم کتاب های کودکانه به غنچه ها، برپایی سفره و تغذیه صبحانه سالم نیز اجراء شد.