طرح “دست‌های مهربان هلال” درشهرستان ایرانشهر اجرا شد/مانور آمادگی در برابر زلزله در مهدکودک کاوش برگزار شد

همزمان با هفته کودک پنجمین طرح دست های مهربان هلال در مهدهای کودک جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی  جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر؛  محمدرضا کرد سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهرگفت: همزمان با هفته کودک پنجمین دوره طرح «دست های مهربان هلال» با شعار «آینده را باید ساخت» و با هدف ترویج مهربانی و نوع دوستی در سنین پایه در شهرستان ایرانشهر اجرا شد.

وی افزود: در این طرح کودکان اسباب بازی، کتاب و یا نقاشی و کاردستی های خود را به ایستگاه های محل استقرارجوانان هلال احمر واقع در میادین شهر تحویل خواهند داد.که در پایان پس از جمع آوری این اسباب بازی ها درمیان کودکان مناطق کم برخوردارتوزیع خواهدشد.

کرد بیان کرد: هدف اصلی ازاجرای این طرح تمرین فرهنگ نیکوکاری وبشردوستی درمیان کودکان است .چرا که آنها با این کار ازمهمترین دارایهایشان که همین اسباب بازی هاست به نفع همسالانشان می گذارند که بی شک این کار باعث تقویت حس نوع دوستی وهم نوع دوستی درمیان کودکان خواهدشد.

مانور آمادگی در برابر زلزله در مهدکودک کاوش برگزار شد

این مانور با حضور پرشور غنچه های هلال احمر در مهد کودک کاوش برگزار شد .در این مانور با به صدا درآمدن آژیر خطر، کودکان نحوه پناهگیری و خروج از ساختمان در زمان زلزله را تمرین کردند. همچنین حمل مصدومان به صورت نمادین توسط غنجه های هلال احمر انجام شد و کودکان از نزدیک شاهد امدادرسانی بودند.

کرد سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر با اشاره به اینکه مانور آمادگی در برابر زلزله همه ساله در آذرماه برگزار می شود، گفت: به مناسبت هفته ملی کودک، با هماهنگی اداره بهزیستی شهرستان  این مانور در هفته ملی کودک برگزار شد تا در کنار سایر برنامه های این هفته، کودکان آموزش های لازم را در مواجهه با زلزله یاد بگیرند. کرد افزود برگزاری چنین برنامه هایی در کاهش خسارات جانی در زمان زلزله بسیار موثر است و ترس بچه ها را کم می کند.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه والدین کمتر درباره موضوعاتی همچون زلزله و راه های ایمنی در برابر آن با کودکان صحبت می کنند، برگزاری مانور زلزله کمک می کند تا کودکان در این خصوص اطلاعات کسب کنند.