جوانان سیستان و بلوچستان در مرحله استانی بیست نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر

بیست ونهمین دوره مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر مرحله استانی در بخش برادران در سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان، معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: مرحله استانی بیست ونهمین دوره مسابقات فرهنگی ، امدادی رفاقت مهر در زاهدان آغاز شد.

علیرضا میری خاطر نشان کرد: باتوجه به اهداف اصلی هلال احمر در زمینه فعالیت‌های امدادی، بشردوستانه و عام‌المنفعه در این مسابقات، کارگروهی و تلاش برای ایجاد دوستی‌ها، تمرین می شود تا به این شکل، آمادگی جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر، افزایش یابد.

وی اظهارکرد: مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر با حضور ۹۹نفر از اعضای کانون های دانشجویی، جوانان، طلاب، روستایی، عشایری برگزارشد.

میری با اشاره به اینکه این مسابقات در رشته های فرهنگی، امدادی برگزار می شود افزود: رشته های زبان انگلیسی، کمک های اولیه، اسکان اضطراری، حمل مصدوم از برنامه های اصلی در این مسابقات است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر از برگزاریمرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر جوانان در بخش خواهران خبر داد.

 علیرضا میری معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گفت :این دوره از مسابقات با شعار *جوانان، رفات مهر، توسعه فرهنگ بشردوستی*در بخش خواهران از ۱۷ لغایت ۱۸ مهرماه در اردوگاه فاطمه الزهرا (س) برگزار شد..

وی هدف از برگزاری مسابقات را بالا بردن سطح علمی و امدادی اعضا، تبادل تجربیات و فعالیتهای بشردوستانه، تمرین کار گروهی، کسب مهارت و ایجادی محیطی توأم از صلح، دوستی و مهرورزی برای جوانان اعلام کرد.

میری افزود: بیست و نهمین دوره مسابقات با حضور ۱۱ تیم ۹ نفره از شهرستان های زاهدان، خاش، سیب و سوران ، سراوان، نیکشهر، چابهار، سرباز، هیرمند، زابل، یرجاوه و ایرانشهر در آیتم های احیای قلبی و ریوی، ارزیابی مصدوم، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، اسکان اضطراری و رشته ی حمل ۱نفره و و ۲ نفره” در قالب گروه های صلح ، دوستی و مهرورز برگزار شد.

وی ادامه داد: معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری بعنوان ناظر و نماینده سازمان جوانان در این دوره از مسابقات حضور داشتند.