دست های مهربان در استان آذربایجان‌شرقی


برای پنجمین سال پیاپی، دست های مهربان در هفته کودک به کمک کودکان و دانش آموزان مناطق کمتر برخوردار در سراسر کشور می شتابد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی تشریح کرد: طرح ملی دست های مهربان که سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای پنجمین سال در هفته کودک برگزار می کند، با هدف کمک به کودکان مناطق کم برخوردار در سراسر کشور انجام می گیرد.

کنعانی با اشاره به نحوه اجرای این طرح تصریح کرد: در این طرح کودکان اسباب بازی، کتاب‌های سالم، نقاشی و کاردستی‌های خود را به چادر‌های هلال احمر یا مهد کودک‌های سراسر استان تحویل می‌دهند تا از طریق کاروان‌های نیکوکاری به دست کودکان مناطق کم برخوردار برسد و بتوانیم از این طریق نیاز‌های کودکان را برطرف و شادمانی کودکانه را در هفته کودک با آنها تقسیم کنیم.

وی با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی اطلاع رسانی زمانی و مکانی در فضای مجازی و محلی درخصوص اجرای این طرح انجام گرفته بود، افزود: در استان آذربایجان شرقی نیز همزمان با سراسر کشور در بیست و پنج شهرستان، این طرح با برپایی چادرهای سازمان جوانان در مقابل ساختمان اداری شعبه‌ها، مهدکودک های دارای کانون غنچه‌های هلال و پارک ها و میادین شهرستان ها انجام می پذیرد.

کنعانی در پایان تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح، ترویج فرهنگ نوعدوستی و مهرورزی است و کودکان از سنین پایین با انجام این اقدامات در گسترش مهر و دوستی در جامعه سهیم می شوند.

براساس این گزارش، شهرستان آذرشهر در دو مدرسه اتحاد و ارشاد طرح دست های مهربان را بعنوان اولین شعبه در استان برگزار کرد.