دادرس هفت در هرمزگان کلید خورد


جلسه هماهنگی اجرای هفتمین مرحله از طرح ملی دادرس در محل سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر استان هرمزگان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امورجوانان جمیت هلال احمر استان هرمزگان، معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ایراد کرد: جلسه هماهنگی وبرگزاری هفتمین مرحله طرح ملی دادرس با حضور معاونت سلامت وتندرستی اداره کل آموزش وپرورش استان هرمزگان و کارشناسان ستادی هلال احمر وآموزش وپرورش برگزارشد.

سحررفیعی بندری مطرح کرد: تاکنون و پس از شش سال از برگزاری طرح ملی دادرس در سطح استان هرمزگان دانش آموزان متعددی با مباحث بشردوستانه و امدادی آشنا شده اند.

رفیعی اظهارکرد: طرح ملی دادرس یکی از طرح های مهم و ارزنده سازمان جوانان است که در آموزش امدادی دانش آموزان نقش بسزایی دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به پتانسل خوب وبالای هلال احمر درخصوص آموزش های همگانی واز آنجایی که دانش آموزان بهترین جامعه هدف برای این آموز شها می باشد با اجرای این طرح ما می توانیم در هر خانواده یک نیروی امدادگر تربیت کنیم که در زمان حوادث بتواند حداقل به خانواده خود امدادرسانی نمایند.

معاون سلامت و تندرستی اداره کل آموزش وپرورش استان هرمزگان نیز در این نشست با اجرای موفق شش دوره طرح ملی دادرس در هرمزگان مطرح کرد: طرح ملی سلامت محور دادرس با هدف ارتقای سطح کیفی سلامت ، کاهش خطر پذیری و پیامد های ناشی از وقوع حوادث در مدارس با تربیت تیم های دانش آموزی برای مقابله با حوادث یکی از طرح های تاثیر گذار است.

علیرضا باقری خاطرنشان کرد: در طرح ملی دادرس، دانش آموزان با استفاده از مطالب مندرج در کتاب، هشت سرفصل مهم و عمده ی آموزشی شامل: پناهگیری و تخلیه اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، تریاژمقدماتی، حمل مصدوم، حمایت حیاتی پایه، پانسمان، بانداژوآتل بندی، اطفاء حریق و چادر زنی را در قالب کلاسهای تئوری و عملی می گذرانند.

باقری عنوان کرد: خوابگاه های دانش آموزی از مکان هایی هستند که در هنگام بروز حوادث دچار مشکل خواهند شد که در قالب طرح ملی دادرس سعی شود این مکان ها نیز آموزش های لازم را فرا گیرند.