دانشجویان هلالی، مهربانی را به سالمندان هدیه دادند

اعضای کانون دانشجویی دانشگاه علوم و فنون مازندران از خانه سالمندان باب الحوائج بازدید و از کهنسالان و سالمندان آسایشگاه تکریم و دلجویی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، علی محمد علی تبار با اعلام این خبر افزود: به مناسبت روز جهانی سالمندان اعضای کانون دانشجویی دانشگاه باب الحوائج در راستای تحقق اهداف عالی جمعیت و با هدف تسکین آلام بشری و تامین احترام انسانها در سرای سالمندان این شهرستان حضور یافته و با اهدای گل و شیرینی با سالخوردگان این آسایشگاه دیدار و پای صحبت آنان نشستند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بابل با اشاره به جایگاه ارزشمند سالمندان در جامعه اسلامی گفت: یکی از اهداف جمعیت هلال احمر در راستای تحقق استراتژی ۲۰۲۰ کمک به توسعه و ابتاء خودمختاری و کارآموزی افرادی است که بواسطه شرایط نامساعد آسیب دیده اند. این کمک ها و مساعدت ها در خصوص نیاز های اساسی و حمایت های روانی و اجتماعی سالمندان را در بر می گیرد.

محمدعلی تبار با تاکید بر لزوم تامین احترام سالمندان از سوی جامعه به ویژه جوانان، تصریح کرد: از آنجایی که بی احترامی به والدین و سالمندان در دین اسلام به شدت نکوهش شده و مصداق بارز کفران نعمت است و همچنین سالمندی یکی از دوره های طبیعی زندگی بشر است که همه انسان ها در دوره ای از عمر خود با آن رو به رو خواهند شد بنابراین این امر بیش از همیشه مورد تاکید خواهد شد تا جوانان همواره به سالمندان احترام بگذارند و در صورت توان نیازهای آنان را برآورده سازند.