سوت پایان بیست و نهمین دوره مسابقات رقاقت مهر مرحله استانی ، در استان آذربایجان غربی زده شد‎

سرپرست جمعیت هلال احمر استان گفت: مرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر جوانان هلال احمر آذربایجان غربی با شعار “جوانان، رفاقت مهر، توسعه فرهنگ بشر دوستی” در استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ سعید رهبر سوره افزود: مسابقات رفاقت مهر با دیرینه ۲۸ ساله خود یکی از با اهمیت ترین فعالیت های سازمان جوانان بوده و همه بایستی در جهت ارتقای سطح کیفی آن و هر چه با شکوه تر و بهتر برگزار کردن این برنامه تلاش کنند.

وی تصریح کرد: که مسابقات رفاقت مهر جزو برنامه های درخشان سازمان جوانان بوده و هدف از برگزاری آن بالا بردن سطح علمی و امدادی اعضا، تبادل تجربیات و فعالیتهای بشردوستانه، تمرین کار گروهی، کسب مهارت و ایجادی محیطی توأم از صلح، دوستی و مهرورزی برای جوانان این مرز و بوم را عنوان کرد.

معاون امور جوانان استان آذربایجان غربی در خصوص این دوره از مسابقات گفت: این دوره از مسابقات با حضور بیش از ۲۵۰نفر از اعضای خواهران و برادران در قالب سه منطقه به میزبانی شهرستان های اشنویه، بوکان، چالدران در محیطی سرشاز از صفا و صمیمیت برگزار شد.

نجف آذرنیوتور افزود: اعضای شرکت کننده در ۸ رشته ی احیای قلبی و ریوی، ارزیابی مصدوم، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، اسکان اضطراری و حمل ۱نفره و و ۲ نفره” در قالب گروه های صلح ، دوستی و مهرورز با حضور حداکثری شهرستان های استان برگزار شد.

وی افزود: در حاشیه این مسابقات زنجیره انسانی نذر آب در راستای طرح پویش ملی نذر آب، توسط خود اعضای شرکت کننده تشکیل شد.

آذرنیوتور اظهار کرد: یکی از بخش های مهم در مسابقات بحث شیرین اعلام نتایج بوده و در این دوره از مسابقات در بخش خواهران شهرستان های مهاباد، ارومیه و اشنویه به ترتیب مقام اول تا سوم استانی و در بخش بادران نیز شهرستان های مهاباد، بوکان و پیرانشهر به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی در ادامه افزود با توجه به تغییرات شکل گرفته نحوه اجرای برگزاری مسابقات رفاقت مهر امسال علاوه بر تیم های برتر استانی از برترین های گروه های صلح، دوستی و مهرورز هم شد.