برگزاری جشن عاطفه ها با حضور کانون دانش آموزی شهرستان دره شهر ” استان ایلام”

جشن عاطفه‎ها امروز در مدارس ایلام برگزار شد تا بار دیگر با همبستگی و یکدلی پیشتازان ایلامی با دستان پرمهر خود قوت قلب و یاری گر نیازمندان باشند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ با آغاز سال تحصیلی جدید فعالیت کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر در سطح مدارس استان ایلام آغازشد، که هدف از برگزاری جشن عاطفه ها ترویج فرهنگ انفاق، صدقه، احسان و نهادینه کردن این موضوع بین نونهالان و نوجوانان است.

تیمور شیرمحمدی رئیس شعبه شهرستان دره شهر در آیین جشن عاطفه ها در مدرسه دبیرستانه فدک گفت: جشن عاطفه ها، جشن دینی و ملی کشور است که با هدف حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند در مهرماه هرسال برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جشن عاطفه ها حس انسان دوستی دانش آموزان را تقویت می کند، افزود: از اهداف دیگر برگزاری جشن عاطفه ها تربیت عاطفی، ایجاد حس نیکوکاری و نوع دوستی دانش آموزان است که بتوانند به صورت عملی، کمک به هم نوع خود را آموزش ببینند.

شیرمحمدی ادامه داد: برگزاری چنین جشن هایی دانش آموزان را به کار خیر و خیرخواهی تشویق کرده و عاطفه ها را پرورش می دهد.

در این مراسم که با حضور امام ‌جمعه شهرستان، فرماندار، شهردار، رئیس مخابرات شهرستان، فرمانده سپاه ناحیه دره شهر، مدیر آموزش‌ و پرورش شهرستان، ریاست اداره زندان و جمعی مسئولان شهرستان دره شهر برگزار شد.