- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

مجامع فرصتی برای مشارکت حداکثری اعضا در ارتقاء فعالیت‌های سازمان جوانان

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ عزیزاله رحمتیان گفت: شورای مرکزی کانون‌های جوانان در دومین دوره خود با هدف مشارکت و بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت‌های اعضا و مهندسی برنامه‌های سازمان با هدف افزایش انگیزش و گرایش جوانان کشور به جمعیت هلال احمر آغاز بکار کرده است.

وی در تبیین جلسات برگزار شده توسط این شورا افزود: در نخستین گام و پس از برگزاری انتخابات کشوری و در اولین نشست شورا که به انتخاب دبیر و هماهنگی جهت برگزاری دومین جلسه شورای مرکزی به اتمام رسید.

دبیر مجمع کشوری کانون‌های جوانان جمعیت هلال احمر بیان کرد: در دومین نشست مشترک کانون‌های جوانان و دانشجویی که در اردوگاه مهر بندر انزلی برگزار شد استان‌ها پس از منطقه بندی و تقسیم به گروه‌های ۴ الی ۵ نفره سرپرستی آن به عهده یکی از اعضای شورای مرکزی قرار داده شد تا در امر اطلاع رسانی و ارتباط گیری بدور از سیستم اداری سهولت پذیرد و دبیران استانی بتوانند نظرات و ایده‌های خود را به مسولان مناطق خود ارائه دهند.

وی با اشاره به مطالب مورد بحث در دومین نشست شورای مرکزی همچون پویش نذر آب و ارتباط گیری رو در رو با اعضا کانون‌های کشور در اردوهای نشاط و امید گفت:حضور نمایندگان شورا در اردوهای نشاط و امید با هدف برقراری ارتباط نزدیک با اعضا کانون‌های کشور صورت گرفت که به صورت جمعی و تکی در فرصت‌های مختلف دیدار و از نقطه نظرات، راهکار‌ها و پیشنهادات آن‌ها در حوزه پویش ملی نذر آب پرداختند که ماحصل آن در اردوی نشاط و امید پس از بررسی در اردوهای جوانان و روستایی به سمع دبیر کل جمعیت هلال احمر رسید.

رحمتیان نیا تصریح کرد: پس از اخذ نظرات دبیران کانون‌های جوانان بصورت میدانی در اردوهای نشاط و امید کانون‌های جوانان و روستایی و بصورت مجازی در مناطق از قبل تعیین شده نظرات جمع بندی نهایی و به ریاست محترم سازمان تحویل داده شد.

وی ادامه داد: سومین نشست شورای مرکزی کانون‌های جوانان به میزبانی استان یزد برگزار شد که در آن به تحلیل طرح‌های ابلاغی سازمان اعم از رفاقت‌مهر، پیمان، ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، شوق رویش و … اشاراتی شد و از مصوبات مهم آن تشکیل کارگروهای بازبینی طرح‌ها بود.

رحمتیان نیا با اشاره به لزوم همفکری سازمان با اعضا درگیر در طرح‌های مختلف عنوان کرد: چند نفر از اعضاء شورای مرکزی کانون‌های جوانان به نمایندگی با تشکیل کارگروه مشترک با شورای دانشجویی به تحلیل و بررسی طرح‌های مذبور در سازمان جوانان پرداختند که پس از نهایی شدن دبیران مجامع استانی در این امر دخیل و از نظرات آن‌ها و اعضا شورا‌های استانی نیز استفاده خواهد شد.

وی در پایان ضمن تشکر از راهنمایی و همراهی ریاست سازمان جوانان، معاون دانشجویی و جوانان وروسای ادارات، معاونین جوانان استانها و دبیران شورا‌های استانی گفت: تلاش ما بر این است که همچون گذشته و با برنامه‌های جدید و رویکرد مشارکت جویی از توان جوانان و همراهی معاونین و کارشناسان محترم به ارتقا فعالیت ها کمک کنیم.