رابطان خبری جوان هلال احمر، تمام قد در مسیر انعکاس اقدامات بشردوستانه

در ادامه نشست‌های مشورتی رییس سازمان جوانان هلال احمر با گروه های مختلف، نشست هم اندیشی رابطان داوطلب فعال خبر حوزه جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ در این هم اندیشی که با حضور تعدادی از رابطان منتخب و فعال خبر و رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شد، رابطان منتخب به ایراد نقطه نظرات خود درباره حوزه اطلاع رسانی همچنین نقد و بررسی برنامه های سازمان جوانان هلال احمر خصوصا فعالیت های تابستان پرداختند و پیشنهاداتی را نیز در خصوص اجرای بهتر آنها ارائه کردند.

شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر یکی از وجوه تمایز سازمان‌های موفق نسبت به سایر سازمان‌ها را توفیق در انعکاس به‌هنگام و هوشمندانه اخبار فعالیت‌ها و دستاوردهای مجموعه دانست و گفت: در عصر ارتباطات نوین با ظهور پدیده شهروند خبرنگار، اطلاع‌رسانی صحیح از وقایع و عملکردها اهمیتی دوچندان می‌یابد که رابطان خبری، هنر شهروندخبرنگاری را با رسالت خدمت داوطلبانه پیوند داده و در مسیر انعکاس اقدامات بشردوستانه و امیدبخش هلال احمر و به‌ویژه جوانان عزیز گام برمی‌دارند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با تاکید بر لزوم انتشار هوشمندانه اخبار گفت: چگونگی انتشار اخبار هلال احمر بسیار مهم است، چرا که ماهیت اقدامات انجام گرفته برای مردم و دارای ارزش خبری است، از این رو رسانه‌ها نیز به دنبال انتشار اخبار حوزه های مختلف جمعیت هلال احمر بوده که بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به تغییرات روند ارزیابی‌ها در جهت ارتقا کیفیت فعالیت‌ها تصریح کرد: باید نیازها را شناسایی کنیم و با توجه به آن‌ها برنامه ریزی صورت گیرد تا بتوانیم به اهداف واقعی خود دست یابیم.

صابونچی ضمن تشکر از تلاش‌ها و نظرات ارزشمند جوانان رابط خبری حاضر در جلسه گفت: امیدوارم برگزاری این جلسات به ارتقا کیفیت و بهره وری فعالیت های سازمان کمک کرده و با برگزاری دوره ‎های آموزشی مناسب خبری شاهد اطلاع رسانی دقیق‌تر، جدی ‌تر و خلاقانه‌تر اقدامات انجام شده توسط جوانان هلال احمر که از نکات ضروری ترویج بشر دوستی در جامعه است محقق گردد.

لازم به ذکر است در پایان از رابطان خبری که در انعکاس اخبار و فعالیت های سازمان جوانان خصوصا در تابستان مشارکت داشتند، تقدیر شد.