رئیس سازمان جوانان هلال احمر در آیین آغازین هفتمین دوره طرح ملی دادرس:

دادرس نمونه موفق تقویت مهارت‌آموزی دانش آموزان

همزمان با هفتمین روز از مهرماه سال 1397 آئین آغازین هفتمین دوره طرح ملی دادرس با حضور رئیس سازمان جوانان هلال احمر و جمعی از مدیران ستادی و استانی آموزش و پرورش و هلال احمر در مدرسه کاشانی پور فردیس کرج برگزار شد.

آئین آغازین هفتمین دوره طرح ملی دادرس با حضور رئیس سازمان جوانان هلال احمر و جمعی از مدیران ستادی و استانی آموزش و پرورش و هلال احمر در مدرسه کاشانی پور فردیس کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، شهاب الدین صابونچی در این برنامه ضمن تشکر از دست اندرکاران گفت: همراهی مسئولین یکی از اصلی ترین رموز موفقیت است که باعث به ثمر نشستن تلاش ها می شود و موفقیت دانش آموزان فردیس کرج در قهرمانی دو دوره دختران و پسران المپیاد ششم، نمونه این همراهی‌هاست.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه در طرح دادرس با سرمایه گذاری بر روی نوجوانان و تربیت دانش آموزان آماده در روزهای سخت می توانیم جامعه ای مطلوب از لحاظ آگاهی داشته باشیم، عنوان کرد: در صدد هستیم که با تعاملات موجود طرح مشترک توسعه دادرس و همگانی کردن طرح های آموزش را از طریق دانش آموزان در سطح کشور اجرایی کنیم.

صابونچی تصریح کرد: خوشبختانه همدلی بسیار خوبی در مجموعه هلال‌احمر و تعامل با سایر نهادهای همکار وجود دارد که باعث شده طرح دادرس در سطح جامعه فعال بوده و بتوانیم در جامعه گسترده‌تر عمل کنیم. از طرفی حمایت مسئولان کشوری از کلیات طرح دادرس موجب شده، در صدد معرفی این طرح موفق در سطح بین المللی باشیم.

وی با بیان اینکه سن آغاز مهارت آموزی در دوران دانش آموزی است و باید از این مهم به خوبی بهره گیری کرد، افزود: همانطور که در سوال اول مهر ریاست محترم جمهور، بر مهارت آموزی دانش‌آموزان تاکید شد و با توجه به کاربردی بودن طرح دادرس، در صدد هستیم که از دانش های غیر کاربردی فاصله گرفته و به سمت آموزش‌های کاربردی و مهارت آموزی پیش برویم.

صابونچی با اشاره به ضرورت آموزش مفاهیم با ارزش داوطلبی، اظهار کرد: در طرح ملی دادرس باید توجه داشته باشیم که تنها به دانش آموزان آموزش نمی دهیم بلکه هر دانش آموز یک خانواده است و این موضوع جامعه هدف این طرح را با فراگیری فعالیت‌های امداد و نجات و بشردوستانه تحت عنوان کانون‌های دانش آموزی گسترش می دهد.

رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر با بیان اینکه توفیقات طرح دادرس محدود به شهر‌های خاصی نشده است، خاطرنشان کرد: طرح دادرس با همراهی و همدلی خوبی که در میان هلال‌احمر و وزارت آموزش‌وپرورش همچنین تقویت فضای ارتباطی دانش‌آموزان توانسته است گسترش فنی و کیفی در جامعه داشته باشد.

لازم به ذکر است مانور امداد و نجات دانش آموزان، بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های دانش آموزان دادرس و تقدیر از عوامل اجرایی دادرس سال گذشته از بخش های مختلف این برنامه بود.