دکتر صابونچی در گفتگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد: آموزش پیشگیری از اعتیاد به ۵۰ هزار جوان در قالب طرح پیمان

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به آموزش مهارت‌های امداد و نجات در حوادث و بحران‌ها برای دانش آموزان اول دبیرستان توسط سازمان جوانان هلال احمر گفت: افراد از 5 تا 29 سالگی می‌توانند عضو این سازمان شده و مسیر شغلی خود را پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر سید شهاب الدین صابونچی در گفت‌و‌گو با طبنا( خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: سازمان جوانان هلال احمر یک نهاد مردمی و داوطلبانه است که افراد از سن کودکی نوجوانی و جوانی جذب این سازمان شده و مفاهیم اولیه بشردوستی و اصول اولیه هلال احمر را فرا می‌گیرند.

وی افزود: سازمان جوانان در کانون‌های مختلف پیش از دبستان، غنچه‌های هلال، کانون‌های دانش آموزی، جوانان دانشجویان، روستای و … سازماندهی کرده‌ایم تا در مورد سلامت روان که جنبه‌های مختلف جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی دارد آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر خاطرنشان کرد: حضور نوجوانان و جوانان در برنامه‌های مختلف و آموزش‌هایی که این سازمان برای آنها در نظر می‌گیرد موجب ارتقاء نشاط اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در آنها می‌شود.

صابونچی با اشاره به آموزش ۵۰ هزار نفر در قالب طرح پیمان گفت: آموزش‌های لازم در زمینه پیشگیری از اعتیاد به جوانان در این سازمان داده می‌شود.

وی ادامه داد: مهارت آموزی نوجوانان و جوانان نیز از جمله اقدامات سازمان  جوانان هلال احمر است تا افراد بتوانند در این زمینه کار آفرینی کرده به عبارتی مسیر شغلی خود را پیدا کنند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به آموزش یک میلیون نفر در قالب طرح دادرس عنوان کرد: هر ساله در این طرح ۸ تا ۹ هزار مدرسه در دوره اول دبیرستان مهارت‌های امداد و نجات شامل پناهگیری ایمن، خروج از آوار، پانسمان، حمل مصدوم، آتل بندی، اطفای حریق کنترل خونریزی و … را فراگرفته تا در حوادث بتوانند به سایر افراد کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان جوانان هلال احمر طرح ایمنی مسافران نوروزی را نیز برعهده دارد تا در پایگاههای مستقر جوانانی که آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند در ایام نوروز تا انتهای تعطیلات خدمات لازم را به شهروندان ارائه دهند.

صابونچی با اشاره به سازماندهی تیم‌های سحر عنوان کرد: کلمه سحر مخفف سازماندهی روانی و اجتماعی است بنابراین در سازمان جوانان افراد آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند تا در حوادث و بحران‌هایی همچون زلزله علاوه بر امداد و نجات، آواربرداری و فراهم کردن سرپناه بتوانند حمایت‌های روانی را به ویژه برای کودکان و نوجوانان ارائه دهند.