گزارش // ارمغان مهر عاشورایی شد


همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی طرح ملی ارمغان مهر در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید میهمان هزار دانش آموز در 15 روستاهای مناطق محروم شهرستان ریگان شد.

در آستانه سال تحصیلی جدید هستیم و دانش آموزانی در سراسر کشور هستند که قدرت خرید کیف، کفش و لوازم التحریر نداشته و این باعث شده که شیرینی آغاز سال تحصیلی جدید برایشان تلخ باشد.

اما خیرین و داوطلبانی هستند که نمی‌خواهند حتی یک دانش آموز در دورترین مناطق به دلیل محرومیت و نداشتن لوازم التحریر و سایر ملزومات مدارس از درس باز بماند.

تاسوعا و عاشورای حسینی بهانه خوبی است تا اعضای جوانان و داوطلبان هلال احمر در کنار خیرین برای خدمت کردن به دیگران در آغاز سال تحصیلی جدید دل دانش آموزان نقاط محروم و بی بضاعت را خوشحال کنند.

طرح ملی ارمغان مهر میهمان هزار دانش آموز ریگانی
طرح ملی ارمغان مهر توسط خیرین موسسه امام رئوف و تهران با مشارکت و همکاری جمعیت هلال احمر ریگان، همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در آستانه سال تحصیلی جدید با اهدای کیف، کفش نو و بسته لوازم التحریر به هزار نفر از دانش آموز مناطق محروم و روستاهای صعب العبور در شهرستان ریگان؛ اجرا شد.

خشکسالی‌های اخیر منجر به عدم کسب درآمد خانواده‌های روستاییان شده است
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اجرای طرح ملی ارمغان مهر با همکاری ۱۷ نفر از اعضای جوانان و داوطلبان اظهارکرد: اقدامات و همکاری داوطلبانه اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر در مناطق محروم کشور و در همه حوزه‌ها مشهود است؛ که در همین راستا اجرای طرح ارمغان مهر باعث شعف و شادی کودکان ریگانی برای ورود به مدرسه شده است.

رضا فلاح با اشاره به پویش نذر آب توسط اعضای جوانان در سطح استان کرمان افزود: خشکسالی‌های اخیر منجر به عدم کسب درآمد خانواده‌های روستاییان که اغلب کشاورز هستند، شده است و این قدامات خیرین مسبب شوق تحصیلی خانواده‌ها و دانش آموزان و مانع از ترک تحصیلی کودکان در مناطق محروم می‌شود.

فلاح با اشاره به ارزش ریالی طرح ارمغان مهر در شهرستان ریگان به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خاطرنشان کرد: اجرای این نذر فرهنگی در ایام تاسوعا و عاشورا قطعا برکت و اجر مضاعف برای فعالین این طرح خواهد داشت.

هزار پرس غذای گرم بر سر سفره عاشوراییان حسینی
بهزاد عارف رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ریگان گفت: در روز عاشورای حسینی با حمایت خیرین امام رئوف و خیرین تهران تعداد هزار پرس غذای گرم توسط اعضای جوانان و داوطلبان این جمعیت در بین خانواده‏های روستاهای محروم شهرستان ریگان در روز عاشورا توزیع شد.

عارف با اشاره به اینکه خشکسالی های اخیر باعث خسارات جدی و فقر در منطقه شده است، گفت: در حال حاضر با خانواده هایی روبرو هستیم که چندین ماه از مصرف پروتئین گوشت محروم هستند که جمعیت هلال احمر شهرستان ریگان در این زمینه با همکاری اعضای جوانان و ظرفیت های موجود در صورت حمایت مالی نیکوکاران اقدام به توزیع غذای نذری در این ایام در بین نیازمندان خواهد کرد.

اهدا و نصب آب سردکن از سوی خیرین در مدرسه روستای کارگاه جهاد

با همکاری خیرین مراکز سایر استانها از سال گذشته تا کنون چندین دستگاه آب سردکن با هدف تامین آب سالم برای مدارس روستایی شهرستان ریگان نصب شده است.

با توجه به طوفان های شن و گرمای شدید هوا در طول سال تحصیلی؛ با نصب تانکر جهت آب شرب دانش آموزان در مدارس اقدام شده است که در ادامه می طلبد با جذب حمایت خیرین برای ارتقا شرایط بهداشتی وضعیت موجود گام هایی برداشته شود.

با نصب این آب سردکن در مدرسه روستای وارگاه جهاد حدود صد نفر از دانش آموزان این مدرسه از نعمت آب سالم برخوردار می شوند.

بهره مندی بیش از ۴۷۰ نفر از خدمات کاروان سلامت در شهرستان ریگان

بر اساس این گزارش از ابتدای سال جاری تا کنون سه کاروان سلامت با حمایت و همکاری خیرین در شهرستان ریگان برگزار شده است که ۴۷۷ نفر از این خدمات بهره مند شدند و از این میان ۲۴ نفر جهت درمان و عمل جراحی به تهران، مشهد و کرمان اعزام شده اند.
شهرستان ریگان با ضریب محرومیت ۹ یکی از شهرستان‌های محروم در شرق کشور می‌باشد که تا مرکز استان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

تهیه و تنظیم: فاطمه پاک سرشت