رفاقت هایی از جنس مهربانی و صلح

محسن نجات مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی از برگزاری بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر مرحله استانی در استان خبر داد.

به گزارش رابط خبری امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان از برگزاری بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات استانی ویژه خواهران و برادران بصورت مجزا در آیتم های اسکان اضطراری، حمل تخصصی مصدوم، ارزیابی مصدوم وCPR، آتل بندی وشکستگی و پانسمان خونریزی وبانداژ برگزار شد.

محسن نجات گفت: وجه تمایز این دوره از مسابقات نسبت به دوره های قبل دعوت از داوران استان گلستان برای بالا بردن کیفیت و کمیت این دوره از مسابقات بود.

وی در اختتامیه این دوره از مسابقات تشریح کرد: جوانان سرمایه های این مرز و بوم هستند و آغاز گر تحولی نوع و حرکتی عظیم خواهند بود، مسابقات رفاقت مهر از برنامه های پویایی است که با ایجاد انگیزه وتلاش مستمردرجوانان باعث افزایش توان امدادی و مسیر پیشرفت جوانان در امداد و نجات برای خدمت به همنوعان را بالا میبرد.

وی ادامه داد: مسابقات رفاقت مهر با ایجاد رفاقت هایی از جنس مهربانی زمینه ساز ترویج فرهنگ بشر دوستی و خود امدادی است و مهارت کارگروهی را در بین جوانان افزایش میدهد.

محسن نجات ابراز امیدواری کرد: در برگزاری این دوره از مسابقات توانسته باشیم گامی موثر در رسیدن به اهداف عالیه جمعیت هلال احمر و آموزش نیروی امدادی متخصص برای خدمت به مردم برداشته باشیم.