مهر درسایه همدلی دانش دانش آموزان خراسان رضوی

طرح همدلی تشکل های دانش آموزی در شهرستان جوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛ حمزه ملکخواهی ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان جوین از اجرای طرح همدلی تشکل های دانش آموزی خبر داد.

حمزه ملک خواهی بیان کرد: با توجه به اهداف سازمان جوانان و همچنین در راستای انجام وظایف،برنامه ها و فعالیت های انجمن های اسلامی دانش آموزان و اجرای تفاهمنامه انجمن اتحادیه تشکل های اسلامی دانش آموزان با سازمان جوانان طرح همدلی برای اعضای این تشکل ها اجرا شد.

ملک خواهی افزود: اعضای شرکت کننده در این طرح دانش‌آموزان دوره اول متوسطه عضو اتحادیه انجمن های اسلامی هستند که دوره های امدادی را در قالب طرح ملی دادرس و اصول و اهداف جمعیت هلال احمر در یک کلاس ۸ ساعته به صورت دو گروه مجزا برای دانش آموزان دختر و پسر با مربی همجنس فرا می گیرند فراگیران این طرح در صورت علاقمندی با ثبت نام در سامانه جامع عضویت سازمان جوانان عضو این نهاد بشر دوست می گردند.

همچنین تعداد دانش آموزان فراگیر در این طرح که ۱۷ پسر و ۱۹ دختر بوده که در هفته پایانی شهریور در محل مدارس شهید مطهری نقاب برای دانش آموزان پسر و دبیرستان ریحانه النبی برای دانش آموزان دختر برگزار شده است.

همدلی دانش آموزان مه ولات در طرح همدلی

رییس جمعیت هلال احمر مه ولات ، از برگزاری طرح همدلی در مدارس شهرستان مه ولات خبر داد.

محمد امانی گفت:همزمان با اغاز طرح همدلی دانش آموزان،این طرح با حضور مربیان در مدارس سطح شهرستان صورن گرفت.

وی افزود: ۹مدرسه در سطح شهرستان مه ولات را انجام.دادند که خداروشاکریم تعداد زیادی ازدانش آموزان دراین طرح شرکت کردند.

وی ادامه داد: در روزهای آتی این طرح شاهد حضور پربرکت سرکار خانم استاجی معاون دانش آموزی استان خراسان رضوی بودیم که ایشان ضمن بازدید از کلاس ها و‌خسته نباشید از دانش آموزان از اجرای این طرح ابراز امیدواری کردند.

برگزاری طرح همدلی به همت جمعیت هلال احمر و اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستان تربت حیدریه

رضا مومن زاده معاون مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه با بیان این خبر افزود : این طرح به منظور استفاده ازظرفیت های مشترک تشکلات دانش آموزی به ویژه هلال احمر و انجمن اسلامی در حال اجراست.

وی با اشاره به استقبال خوب دانش آموزان شرکت کننده در این طرح از ارائه آموزش ۸ ساعته طرح دادرس به بیش از ۱۰۰نفر از اعضای هیات مرکزی انجمن های اسلامی مدارس متوسطه اول شهرستان خبر داد.

اجرای طرح همدلی تشکل های دانش آموزی در بردسکن

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بردسکن از برگزاری طرح همدلی تشکل های دانش آموزی در شهرستان بردسکن خبرداد.

احمد رضاپورگفت: اعضای شرکت کننده در این طرح سرتیم های تشکل اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان پایه اول متوسطه هستند ک در این طرح دانش آموزان در دو گروه مجزا خواهران و برادران درقالب یک کلاس ۸ ساعته آموزش های لازم را در خصوص تاریخچه و اصول جمعیت، احیای قلبی و ریوی؛ ارزیابی علائم حیاتی, پانسمان و بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، پناه گیری اضطراری را فراگرفتند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح آمادگی امدادی دانش آموزان در زمان بحران و ایجاد فراغت مفرح و رسیدگی به حادثه دیدگان سوانح طبیعی اجرا شده است
همچنین لازم به ذکر است دانش آموزان شرکت کننده در این طرح در پایان کلاس ها و با علاقمندی خود با ثبت نام در این سامانه عضویت سازمان جوانان هلال احمر عضو این سازمان بشر دوست در آمدند

برگزاری سومین دوره طرح همدلی تشکل های دانش آموزی شهرستان رشتخوار

ابراهیم رضا زاده ریاست محترم این جمعیت گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده فی مابین اتحادیه انجمن های اسلامی و جمعیت هلال احمر مبنی بر آموزش اعضاء هسته مرکزی این اتحادیه کلاس های امدادی با هدف ایجاد و زمینه های همکاری میان تشکل ها و افزایش سطح اطلاعات عمومی، جذب و سازماندهی دانش آموزان در راستای اهداف جمعیت هلال احمر به مدت ۸ ساعت توسط امور جوانان شهرستان بین۲۲ دانش آموز پسر و ۲۰ دانش آموز دختر برگزار شد.

رضا زاده افزود: آموزش های ارائه شده برابر با سرفصل های طرح ملی المپیاد آماده به ویژه موارد مطرح شده در کتاب طرح پای درس ماه برگزار گردید.

برگزاری سومین دوره طرح همدلی تشکل های دانش آموزی هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر خواف گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و جمعیت هلال احمر مبنی بر آموزش اعضای هسته مرکزی این اتحادیه کلاس های امدادی برگزار میگردد.

هادی رمضانی بیان کرد: با هدف ایجاد و زمینه های همکاری میان تشکل ها و افزایش سطح اطلاعات عمومی، جذب و سازماندهی دانش آموزان در راستای اهداف جمعیت هلال احمر برگزار میشود.

هادی رمضانی با اشاره بر سومین سال اجرای این طرح افزود: جمعیت هلال احمر خواف در راستای اجرای طرح همدلی تشکل های دانش آموزی برای سومین سال متوالی مطابق سرفصل های امدادی طرح ملی دادرس به ویژه موارد طرح شده در کتاب طرح پای درس ماه، اقدام به برگزاری یک دوره آموزش ۸ ساعته در فصل تابستان کرد.