پایان مرحله استانی بیست و نهمین دوره رفاقت مهر با برگزاری دور دوم مسابقات خواهران و اعلام نفرات برتر

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس از رقابت 23 تیم خواهران در نهمین دوره مسابقات رفاقت مهرمرحله استانی ویزه خواهران در مرکز استان فارس و پایان این دوره از مسابقات در مرحله استانی با حضور رییس اداره اردوها و دانشجویی استان و اعلام تیم های برتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس؛ غلامحسین تجلی معاون امور جوانان در ارتباط با پایان مسابقات رفاقت مهر استانی گفت: آیین اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهرمرحله استانی باحضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، مدیر حراست استان، معاون آموزش و پزوهش، رییس اداره مسابقات و اردوهای سازمان جوانان، سرپرستان تیم ها ی شعب جمعیت، داوران و عوامل اجرایی مسابقات برگزار شد.

غلامحسین تجلی اظهار کرد: این دوره از مسابقات با شرکت ۲۳ تیم در دو گروه خواهران و برادران وحضور ۱۲۶نفر از اعضای جوانان و دانشجویی جمعیت هلال احمر از ۲۳ شهرستان استان در معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بمدت ۲ روز برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در آیتم‌های مختلف با هم به رقابت پرداختند، بیان کرد: هر دو گروه خواهران و برادران در آیتم‌های چادر زنی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، ارزیابی و CPR، حمل مصدوم با هم رقابت کردند و در پایان از هر گروه دو تیم صلح و مهروزی به مرحله پایانی (کشوری) راه یافت.

وی خاطر نشان کرد: دراین دوره ازمسابقات با حضور خانم والی رییس اداره اردوها و مسابقات سازمان جوانان جمعیت هلال احمرکشور بعنوان ناظر به قضاوت داوران و برگزاری هرچه بهتر مسابقات حضور داشتند واز نزدیک شاهد برگزاری مسابقاتی منظم ودرکمال آرامش دراستان فارس باشند.

در آئین اختتامیه، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس ضمن تشکر از مشارکت خاص و ستودنی اعضای شورای اجرایی و جوانان هلال احمر، به فعالیت های فرهنگی این مسابقات اشاره کرد و گفت: رسالت اصلی مسابقات فرهنگی_امدادی رفاقت مهر که از برنامه های باسابقه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر محسوب می شود، ترویج برنامه های فرهنگی است و این رفاقت هایی که بین اعضای تیم ها در شهرستان ها، استان ها و حتی کشور شکل می گیرد، بسیار باارزش است.

جعفری افزود: رفاقتی که شکل میگیرد از هر کسب رتبه و عنوانی بهتر است، چرا که همه جوانان جمعیت هلال احمر که بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور هستند، قهرمانان واقعی فرهنگ و رفاقت و بشردوستی هستند.

مرحله استانی بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر در گروه خواهران با حضور اعضای کانون های دانشجویی، جوانان، طلاب، روستایی، عشایری، در حالی به پیایان رسید که در دو گروه شرکت کنندگان به رقافبت پرداختند و تیم های رستم، اباده و جهرم در گروه صلح و دوستی و تیم های شهرستان های فراشبند، مرودشت و شیراز در گروه مهرورزی به کسب مقام اول تا سوم دست یافتند.

در پایان لازم به ذکر است که این دوره مسابقات با شکوه و همکاری اعضای جوانان هلال احمر و داوری صحیح در دو روز برگزار شد و با پایان یافتن این مساقات ۴ تیم شرکت کننده در مرحله کشوری از گروه خواهر و برادر معرفی شدند و تیم شهرستان اقلید نیز در گروه خواهران موفق به کسب مقام اول بشر دوستی مسابقات شد.