آیین استقبال از ماه محرم و اقامه عزای امام حسین توسط جوانان هلال احمر استان فارس

جوانان هلال احمر استان فارس در شهرستان های خرم بید، قیرو کارزین و فیروز آباد آیین استقبال از ماه محرم و اقامه عزای امام حسین را بر پا کردند.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر استان فارس؛ بنا بر گزارشات ارسالی رابطین خبری در استان فارس، کانون های جوانان در شعب قیروکارزین؛ خرم بید، زرین دشت و مرودشت با سیاه پوشی کانون ها و مراکز امور جوانان به استقبال مراسم عزاداری حضرت سیدشهدا علیه السلام رفتند و بار دیگر رنگ و بوی محرم در کانون های سراسر شعب فارس پیچید.

غلامحسین تجلی نیز در پیامی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین علیه السلام و یاران با وفایش که همه ساله بر عظمت و جلال آن افزوده می شود، حال و هوای جوانان و کانون ها در این ایام با شور و حال جوانی در هلال احمر برپاست و شهرستان های قیروکارزین خرم بیدبا سیاه پوش نمودن مراکز و واحد های جوانان همچون سنوات پیش در آغاز ماه محرم به استقبال ماه عزای حسین (ع) رفتند.

معاون امور جوانان هلال احمر فارس همچنین در ادامه گفت: امام حسین و یارانش نمونه های بارز انسانیت و شکوفایی حق بر باطل و شناخت راه درست هستند که جوانان با شناخت این الگوی بزرگ بر توانمندی خود در انجام کار نیک می افزایند.

وی در پایان از برنامه های ایام محرم خبر داد و گفت: آشنایی با این الگوی بزرگ انسانیت و شناخت و گسترش فرهنگ عاشورایی نیاز به زینبیونی دارد برای رشادت و اعضای جوانان در این ایام از برنامه های مختلف مانند برگزاری جلسات عزاداری، زیارت عاشورا و … برای این هدف استفاده خواهند کرد.