مسابقات رفاقت مهر جمعیت هلال احمر استان زنجان برگزار شد/ راه یابی دو تیم از جوانان به مسابقات کشوری

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان از رقابت 16 تیم خواهران و برادران در نهمین دوره مسابقات رفاقت مهرمرحله استانی در زنجان خبر داد. در آیین اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهرمرحله استانی باحضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، نماینده استانداری زنجان ، معاون فرهنگی حوزه علمیه استان، اعضای هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان، معاون امداد ونجات، خزانه دارو عامل ذیحساب استان، معاون بهداشت و درمان و توانبخشی جمعیت، رئیس مرکز علمی کاربردی هلال، سرپرستان تیم ها ی شعب جمعیت، داوران و عوامل اجرایی مسابقات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان زنجان؛ معاونت امور جوانان هلال احمر استان زنجان اظهار کرد: این دوره از مسابقات با شعار جوانان، رفاقت مهر، توسعه فرهنگ بشردوستی با شرکت ۲۵ تیم در دو گروه خواهران و برادران وحضور ۱۲۶نفر از اعضای جوانان و دانشجویی جمعیت هلال احمر ازهفت شهرستان استان در پایگاه امدادونجات شمالغرب جمعیت هلال احمر استان بمدت ۲ روز برگزار شد.

وی تصریح کرد: مسابقات رفاقت مهر با حضور ۸تیم برادران و ۸تیم خواهران طی دو روز مجزا ۱۸ و ۱۹ شهریورماه سال جاری برگزار شد.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در آیتم‌های مختلف با هم به رقابت پرداختند، بیان کرد: هر دو گروه خواهران و برادران در آیتم‌های چادر زنی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، ارزیابی و CPR، حمل مصدوم و زبان انگلیسی با هم رقابت کردند و در پایان از هر گروه تنها یک تیم به مرحله پایانی (کشوری) راه یافت.

وی خاطر نشان کرد: دراین دوره ازمسابقات با حضور خانم بی باک رییس اداره دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمرکشور و اعضای شورای مرکزی مجامع کانون های جوانان و دانشجویی استان بعنوان ناظر به قضاوت داوران و برگزاری هرچه بهتر مسابقات حضور داشتند. واز نزدیک شاهد برگزاری مسابقاتی منظم ودرکمال آرامش دراستان باشند.

در آئین اختتامیه، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ضمن تشکر از مشارکت تیم های جوانان شعب در مسابقات استانی، به فعالیت های فرهنگی این مسابقات اشاره کرد و گفت: رسالت اصلی مسابقات فرهنگی_امدادی رفاقت مهر که از برنامه های باسابقه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر محسوب می شود، ترویج برنامه های فرهنگی است و این رفاقت هایی که بین اعضای تیم ها در شهرستان ها، استان ها و حتی کشور شکل می گیرد، بسیار باارزش است.

شهرام میرزایی افزود: کسب رتبه و عنوان در این مسابقات، از درجات پایین اهمیت برخوردار است چرا که همه جوانان جمعیت هلال احمر که بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور هستند، قهرمانان واقعی فرهنگ و رفاقت و بشردوستی هستند.

میرزایی هدف از برگزاری مسابقه رفاقت مهر را ایجاد زمینه های دوستی و مهربانی، پرورش روحیه تلاش، سازندگی، تعاون، تعهد و کار دسته جمعی، پرورش روحیه مسوولیت پذیری، تعامل و همدلی و آشنایی باحوزه های امدادی، بشردوستانه و معنوی ذکر کرد.

وی بیان کرد: مسابقه رفاقت مهر یکی از فعالیت های تربیتی و آموزشی است که برای کشف، رشد و شکوفایی استعدادهای فرهنگی، علمی، امدادی و افزایش سطح آگاهی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر از راه ایجاد انگیزه بیشتر و رقابت سالم تر با هدایت و نظارت جمعیت هلال احمر برنامه ریزی و اجرا می شود.

وی با اشاره به آمادگی اعضا جوان جمعیت هلال احمر در مقابله با حوادث گفت: مسابقات رفاقت مهر بستری مناسب جهت آمادگی جوانان در رویارویی با حوادث است و امیدواریم با حضور افراد برتر این مسابقات در آموزش ها و پایگاه های امداد و نجات شاهد ادامه فعالیت این عزیزان در سایر فعالیت های جمعیت هلال احمر باشیم.

بی باک نماینده سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در آئین اختتامیه گفت : این رقابت با هدف ایجاد حس نوع دوستی، پرورش روحیه مشارکت جویی و تعاون، تعامل و همدلی بین اعضا و ارتقائ توانمندی های علمی معنوی و معرفتی اعضاء جمعیت جوان هلال احمر انجام شد.

وی گفت: مسابقه رفاقت مهر یکی از فعالیت های تربیتی و آموزشی است که به منظور کشف، رشد و شکوفایی استعدادهای فرهنگی، علمی، امدادی و افزایش سطح آگاهی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر از راه ایجاد انگیزه بیشتر و رقابت سالم تر با هدایت و نظارت جمعیت هلال احمر برنامه ریزی و اجرا می شود.

رئیس اداره دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر با قدردانی از زحمات همکاران درحوزه معاونت جوانان و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در برگزاری موفق این دوره از مسابقات گفت: در سازمان جوانان هلال احمر باید تلاش کرد تا با تسکین آلام بشری، صلح و دوستی برقرار کنیم.

وی با اشاره به اینکه جوانان هلال احمر در این جهت کوشا هستند افزود: حضور در هلال احمر فرصت مغتنمی است تا جوانان در جهت انجام امور خیرخواهانه بشردوستانه گام بردارند.

بی باک در ادامه این برنامه با اشاره به اهدافی که از برگزاری مسابقات رفاقت مهر دنبال می شود، گفت: امیدواریم با برگزاری مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر فضایی ایجاد شود تا جوانان بتوانند با توسعه فرهنگی بشردوستی و رفاقت در راستای نیل به اهداف سازمان جوانان هلال احمر و کمک به تسکین آلام دردمندان و آسیب دیدگان و همچنین حمایت از سلامت انسان ها و برقراری صلح و دوستی و تفاهم میان انسان ها موفق و موید باشند.

در ادامه سرداور مسابقات، با اشاره به کلیات مسابقه و روند جمع بندی امتیازات، توضیحاتی در خصوص مراحل مختلف ارائه داد و سپس نتایج و تیم های برتر معرفی و جوایز تیم های منتخب، اهدا شد.

در بخش خواهران؛
رتبه اول: تیم شهرستان زنجان
رتبه دوم: تیم شهرستان ابهر
رتبه سوم: تیم شهرستان ایجرود
و در رشته زبان انگلیسی: زنجان – اول، طارم – دوم ، خدابنده – سوم

در بخش برادران؛
رتبه اول: تیم شهرستان زنجان
رتبه دوم: تیم شهرستان خرم دره
رتبه سوم: تیم شهرستان طارم
و در رشته زبان انگلیسی: خدابنده – اول ، زنجان – دوم ، طارم – سوم
درحاشیه برگزاری بیست ونهمین دوره مسابقات رفاقت مهر از رابطین خبری حوزه جوانان جمعیت هلال احمراستان زنجان تجلیل شد.