اعضای جوانان، سرمایه‌های کشورند

از اعضای فعال جوانان جمعیت هلال‌احمر استان البرز با حضور مسئولان کشوری تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ مرتضی سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات کشور با اشاره به اینکه از همه نقاط کشور در استان البرز زندگی می‌کنند و این استان به ایران کوچک معروف است، گفت: اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان ایران کوچک برای سرافرازی ایران بزرگ تلاش می‌کنند.

وی افزود: مدیرعامل، معاونان، روسای شعب و کارکنان جمعیت هلال احمر همیشه در مناسیت‌ها، برنامه‌ها همدل و همراه هستند و امیدواریم در فعالیت‌های امدادی، فرهنگی، آموزشی و اجتماعی پیشتاز باشند.

شهاب‌الدین صابونچی در آیین تجلیل از فعالان جمعیت هلال‌احمر استان البرز که در اردوگاه امام علی(ع) برگزار شد، گفت: جوانان فعالی که در جمعیت هلال‌احمر تربیت می‌شوند یک سرمایه و تضمین برای کشور هستند که در شرایط بحران به کمک و امدادرسانی می‌پردازند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: تشکر و قدردانی لازمه فعالیت‌های چشم‌نواز جمعیت هلال‌احمر استان البرز است.

وی افزود: اتحاد و همکاری میان مسئولان استان البرز و جمعیت هلال‌احمر کمک کرده است تا شاهد موفقیت افراد در حوزه‌های مختلف و کسب مدال‌های کشوری باشیم.

به گفته رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر تربیت نیروهای کمک‌رسان و دادرس فعال مهم‌ترین کمک به استان البرز است که تا کنون محقق شده است.

صابونچی بیان کرد: با داشتن چنین نیروهایی برای آینده کشور نیز تضمین خواهیم داشت و می‌توانیم از این ابزار‌ها کمک بگیریم تا در شرایط بحران به کمک و امدادرسانی بپردازیم.

اعتبارات استان البرز،پس اندازی برای بحران استان تهران است

ناصر چرخساز در آیین تجلیل از جوانان فعال جمعیت هلال‌احمر استان البرز که در اردوگاه امام علی (ع) برگزار شد، گفت: جمعیت هلال‌احمر استان البرز در زلزله کرمانشاه فعالیت مفیدی داشت که مورد تقدیر مسئولان کشوری نیز قرار گرفت.

وی افزود: نام جمعیت هلال‌احمر در استان توسط فعالان البرزی سرفراز شده است و امیدوار هستیم با آمادگی بیشتر بتوانیم در مقابله با حوادث و کمک به هم نوعان خود اقدام کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر در ادامه بیان کرد: خوشبختانه اعضای داوطلب و فعال در این مجموعه یکی از بزرگترین سرمایه‌های ما هستند که در مواقع بحرانی از آسایش خود می‌گذرند تا شاید دردی از مردم دوا شود.

در ادامه مهدی مهرور، مدیرکل مدیریت بحران استان البرز، گفت: تردد ۳۵ میلیون خودرو در راه‌های مواصلاتی استان البرز طی یک روز نشان دهنده اهمیت این استان است.

وی افزود: استان البرز معین تهران بزرگ به شمار می‌آید که هر اعتباری به البرز تخصیص یابد، پس اندازی خواهد بود تا در مواقع بحران به تهران نیز کمک شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان البرز یادآور شد: جمعیت هلال احمر بدون در نظر گرفتن ایام تعطیلات در حال فعالیت است و باید قدردان این قشر زحمت کش باشیم.

در سال جاری ۹۰ مدرسه استان البرز آموزش‌های طرح دادرس را فرا گرفتند

مدیرکل‌ اداره آموزش‌وپرورش استان البرز گفت: آماده‌سازی دانش‌آموزان البرزی به منظور امدادرسانی در مواقع بحران آغاز شده و در این راستا ۹۰ مدرسه استان آموزش‌های طرح دادرس را فرا گرفتند.

خسرو ساکی بعد از ظهر روز گذشته در آیین تجلیل از جوانان فعال و داوطلب هلال احمر استان البرز که در اردوگاه امام علی (ع) برگزار شد، گفت: خوشبختانه جمعیت هلال‌احمر استان البرز با انرژی بالا و توان غیرقابل وصف در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش بسیار درخشان ظاهر شده است.

وی با بیان اینکه ما مسلمانان وارث فرهنگی هستیم که آموزه‌های بسیاری در راستای کمک به هم نوع خود داریم، اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر همواره در راستای کمک به هم نوعان خود تلاش می‌کند و این قشر هستند که در حد توان خود درد و رنج مردم را التیام می‌بخشند.

مدیرکل‌ آموزش‌وپرورش استان البرز استان البرز، جمعیت هلال احمر را سنبل انسان دوستی دانست و افزود: افراد فعال در این حوزه در شرایط سخت و بحرانی حاضر و همواره در حال تلاش برای کمک به نیازمندان هستند.

ساکی تصریح کرد: دانش‌آموزان البرزی نیز آماده امدادرسانی به هم نوعان خود هستند و در این رابطه اردوهای شرایط سخت را پشت سرگذاشته‌اند.

وی ادامه داد: این دوره‌های آموزشی تحت عنوان “دادرس” در ۹۰ مدرسه استان البرز تشکیل شده است که در راستای آموزش و ایجاد آمادگی میان نسل نوجوان و جوان اقدام می‌کند و دانش‌آموزان آماده خواهند شد تا در مواقع بحرانی نیز به کمک هم نوعان خود بپردازند.

مدیرکل‌ آموزش‌وپرورش استان البرز در ادامه از موفقیت دانش آموزان البرزی در مسابقات دادرس کشور خبر داد و اظهار کرد: هر سال مسابقاتی در سطح استان و کشور در میان دادرسان برگزار می‌شود که البرز موفق شد برای ششمین سال متوالی در بخش دختران و پسران دادرس یکی از سه مقام برتر کشور را کسب کند.

ساکی با اشاره به اینکه دانش آموزان البرزی در حوزه‌های مختلفی موفق به کسب مقام برتر شده‌اند، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان دختر در مسابقات دادرس کشوری موفق به کسب چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز شوند همچنین دو مدال طلا، سه نقره و دو برنز نیز حاصل فعالیت پسران دادرس استان البرز است.

وی در پایان بیان کرد: افتخارات دانش‌آموزان البرزی در آغاز ایام تابستان در حوزه‌های فرهنگ، هنر و ورزشی بوده است؛ البته در آزمون کنکور سراسری نیز نام البرزی‌ها درخشان بود و موفق به کسب مقامات برتر کشور شده‌ایم.