معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر: آموزش به جوانان و نوجوانان آمادگی جامعه را برای رویارویی با حوادث بالا می برد

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر ضمن بازدید از آیتم‌های مسابقات، با دادرسان منتخب حاضر در ششمین مرحله کشوری مسابقات آماده در اردوگاه مهر بندر انزلی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر هم در این دیدار  با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های جمعیت هلال احمر در شرایط فعلی مطابق قانون و اسناد بالادستی، آموزش همگانی، است گفت:  برای بالابردن سطح آمادگی جامعه در راستای کاهش آثار مخاطرات، مصوباتی در دولت تصویب و ابلاغ شده که در این ماموریت مهم، سهم سازمان جوانان و شما دانش‌آموزان و آموزشی که باید به جامعه دانش‌آموزی ارائه شود، سهم جدی، انکارناپذیر و بی‌بدیلی است.

دکتر شریفی  افزود: اعتقاد بنده این است که آنچه که شما و مربیانتان در راستای آن تلاش می‌کنید و زحمت می‌کشید، در سرنوشت و آمادگی جامعه برای رویارویی با حوادث و کاهش آثار بلایا، بسیار تعیین کننده است. شواهد در دنیا نشان می‌دهد که بیشترین گروهی که سرمایه گذاری مادی و معنوی بر آن‌ها ارزشمند است و باید روی آن سرمایه‌گذاری جدی‌تری صورت پذیرد، جامعه دانش‌آموزی است.

وی با بیان امید است بتوان از ظرفیت والای ایجاد شده طی سال‌های گذشته توسط طرح دادرس برای نهادینه شدن و توسعه آموزش همگانی در سطح جامعه با برنامه‌ریزی دقیق‌تری در سطوح بالاتر بیش از پیش بهره ببریم اطرنشان کرد:  از همه دست‌اندرکاران، برگزیدگان و شرکت‌کنندگان این برنامه در طی این سال‌ها نیز انتظار کمک در سطوح بالاتر را داریم.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر اظهار داشت: وقتی از این سنین افرادی وقت زیادی از خود را صرف آماده کردن و ارتقا مهارت‌های خود برای کمک به همنوعان و یاری‌رساندن به افراد نیازمند در شرایط سخت و دشوار می‌کنند، از نظر معنوی و اخلاقی ارزش زیادی دارد و همه افرادی که در طول این سال‌ها در این مسیر حضور داشتند، از نظر پایبندی به ارزش‌های انسانی در طراز بالایی قرار دارند.

شریفی با اشاره به اینکه این حس نوع دوستی و به داد هم رسیدن که در سرود یکصدا خواندید، از گمشده‌های جامعه امروز است افزود: روحیه تلاش ایثارگرانه شما که در این برنامه‌ها متجلی می‌شود، از سرمایه‌های بزرگ جمعیت هلال احمر است و ترویج این مفاهیم بشردوستانه و افزایش مشوق‌ها برای اینگونه برنامه‌ها و برگزیدگان این برنامه‌ها از راهبردهای کلیدی برای رفع مشکلات بنیادین جامعه ماست و  چنین جمع‌هایی و برگزیدگان چنین المپیادی، یادآور نسل ایثارگر دوران سخت در کشور ما هستند و امیدواریم با تکیه بر همچین روحیه‌ای بتوانیم گردنه‌های سخت جامعه را پشت سربگذاریم و از این منظر، برگزیدگان دادرس جزء نخبگان جامعه هستند.