کسب مقام اول و دوم در مرحله کشوری ششمین المپیاد آماده توسط دادرسان استان ایلام

تیم دادرس پسران هلال احمر استان ایلام موفق به کسب مقام اول در رشته حمل آب و دوم مسابقات کشوری در رشته پناهگیری و خروج ایمن شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان ایلام؛ در طرح ملی دادرس دانش آموزان پایه هشتم با مهارت های مختلف از جمله پناه گیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علایم حیاتی، احیای قلبی ریوی، کنترل خونریزی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، اطفا حریق و اسکان اضطراری آشنا می شوند.

از اهداف مهم اجرای طرح ملی دادرس، افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری مدارس کشور با تربیت تیم های دانش آموزی آماده برای مقابله با حوادث، بهره مندی هدفمند از ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش بویژه اردوگاه ها در زمان وقوع حوادث و بلایا و توسعه و ترویج ظرفیت های خودامدادی و سازمان دهی تیم های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده توانمند و برخوردار از مهارت های کار گروهی می توان اشاره کرد.

علی اصغر علی اکبری معاون امور جوانان استان ایلام گفت: ششمین دوره مسابقات المپیاد آماده کشوری با حضور ۱۶ تیم دادرس از شانزده استان کشور در اردوگاه مهر بندر انزلی در استان گیلان برگزار شد.

تیم های دادرس دانش آموزی استان ایلام در این مسابقات با تیم های ۱۴ نفر و طی هشت سرفصل عمومی و تخصصی به رقابت با یکدیگر می پردازند افزود: این مسابقات با هدف ارتقاء سطح توانمندی دانش آموزان در شرایط سخت می باشد.

وی ادامه داد: دانش آموزان دادرس این استان موفق به کسب یک مقام دومی درآیتم اصلی پناهگیری و خروج ایمن شدند.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام خاطرنشان کرد: در بخش جانبی این مسابقات هم تیم دادرسان ایلامی در دو بخش حمل آب و فوتبال بر جایگاه اول ایستاد.

علی اکبری در پایان ضمن قدردانی از زحمات تمامی افراد در طول اجرای ششمین المپیاد آماده در سطوح شهرستانی و استانی تشریح کرد: المپیاد طرح ملی دادرس یعنی رقابتی مهیج و پایاپای در کنار مؤلفه های دیگری همچون: همدلی، دوستی، رفاقت و مشارکت، که از اهداف کاری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر حکایت دارد.