نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر:

کانون‌های طلاب باید در فضایی آزاد و پویا و بدون هرگونه ملاحظات سیاسی فعالیت کنند

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر بر فعالیت کانون‌های طلاب در فضایی آزاد و پویا و بدون هرگونه ملاحظات سیاسی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر، حجت‌الاسلام و المسلمین معزی در نشست سه‌جانبه مدیران حوزه‌های علمیه، مدیران و مسئولان حوزه نمایندگی ولی‌فقیه و مدیران سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر سراسر کشور ، با تقدیر از همکاری‌های مشترک و تعاملات مناسب حوزه‌های علمیه و سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر به منظور تشکیل کانون های طلاب در سراسر کشور، به تبیین شاخص ها و معیارهای اساسی آئین نامه اجرایی این کانون‌ها اشاره کرد و افزود: کانون‌های طلاب باید با در نظر گرفتن بیش از ۲۷ ماموریت فرهنگی جمعیت هلال‌احمر، بیش از پیش تقویت و گسترش یابند.
وی با تاکید بر تشکیل هوشیارانه و با نشاط کانون‌های طلاب در اقصی نقاط کشور به منظور آماده‌سازی آنها برای حضور در صحنه‌های حوادث و بحران، تصریح کرد: البته باید در نظر داشت که کانون‌های طلاب دارای فضایی آزاد، پویا و پر تلاش و به دور از هر گونه فضای سیاسی باشد.
نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر با یاد آوری این نکته که جمعیت هلال‌احمر اساسا مکانی برای فعالیت‌های سیاسی و تصمیمات جناحی نیست، خاطر نشان کرد: این نهاد خدمت‌رسان و مردمی باید به دور از هرگونه جناح بندی، به ارائه خدمات عام‌المنفعه و بشردوستانه بپردازد.
وی همدردی و همدلی با انسان‌های نیازمند به کمک را یکی از فعالیت‌های کانون های طلاب برشمرد و افزود: این کانون‌ها باید سیره ائمه اطهار علیهم السلام در کمک به همنوع را الگوی خود قرار دهند.
حجت‌الاسلام و المسلمین معزی استفاده از فرصت‌های تبلیغ به منظور اشاعه فرهنگ نوعدوستی، لزوم یادگیری و ارائه آموزش‌های امدادی به جامعه و آمادگی در مواجهه با بلایا و حوادث طبیعی و غیرطبیعی را یکی دیگر از فعالیت‌های طلاب عضو کانون‌های جمعیت هلال‌احمر عنوان و تصریح کرد: کانون‌های طلاب باید فضایی برای نمایاندن روحیه همدلی، همدردی، احسان و ایثار روحانیت در جامعه باشد.
حجت الاسلام و المسلمین ملک‌دار ، مسئول امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه قم نیز در این نشست با اشاره به اینکه فضا و زمینه کار بسیاری برای خدمت در جمعیت هلال احمر وجود دارد، گفت: طلاب در کانون‌های هلال‌احمر باید به صورت جهادی به فعالیت‌های عام المنفعه اقدام کنند.
وی با اشاره به آئین‌نامه اجرایی کانون‌های طلاب جمعیت هلال‌احمر، بر لزوم بحث و بررسی دقیق آن در نشست‌های آتی تاکید کرد و افزود: تعیین هدف برای فعالیت‌های کمی کانون‌های طلاب یکی از مسائلی است که باید به آن پرداخت.
مسئول امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه قم با اشاره به زمینه‌های همکاری میان جمعیت هلال‌احمر و حوزه‌های علمیه سراسر کشور، خواستار ایجاد برنامه‌های فرهنگی- ورزشی مشترک، ایجاد سامانه ای منسجم ویژه کانون های طلاب و همچنین بررسی بیشتر مبانی همکاری در استان‌ها شد.
شهاب‌الدین صابونچی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در این نشست با ابراز خرسندی از فرصت برگزاری چنین نشست‌هایی به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی بیشتر، گفت: باید تلاش کنیم تا با تقویت کانون‌های طلاب سراسر کشور، شرایط حضور حداکثری طلاب در جمعیت هلال‌احمر به منظور اشاعه و ترویج اصول و اهداف بشردوستانه و عام‌المنفعه هلال‌احمر در جامعه، فراهم شود.
وی با تقدیر از حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر به منظور اهتمام ویژه نسبت به گسترش کانون های طلاب، افزود: سازمان جوانان برای تحقق این مهم آماده هرگونه همکاری لازم است.