هویت سازی نوجوانان و جوانان باعث جلوگیری از ورود به آسیب های اجتماعی

مشاور آموزشی و پژوهشی رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی (اعتیاد) با رویکرد اجتماع محور در محل مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان کرمان گفت: هویت سازی نوجوانان و جوانان باعث جلوگیری از ورود به آسیب های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ صبح امروز مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی (اعتیاد) با رویکرد اجتماع محور با حضور مشاور آموزشی و پزوهشی رییس سازمان جوانان، مدیرکل فرهنگی پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، مدیرکل بهزیستی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و سایر مسئولین استانی در محل مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان برگزار شد.

در این مراسم کبری محمدی مشاور رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در امور آموزشی و پژوهش با اشاره به اجرای طرح ملی دادرس در مدارس بیان کرد: دانش آموزان در این مقطع سنی حساس با فراگیری آموزه های امدادی احساس هویت پیدا می کنند که چندین مرتبه شاهد این مسئله با کمک کردن و نجات جان افراد بوده ایم.

محمدی با اشاره به اینکه هویت سازی نوجوانان و جوانان باعث جلوگیری از ورود به آسیب های اجتماعی است، اظهار داشت: زمانی که نوجوانان و جوانان را با برنامه ریزی در کارهای مهم از جمله فعالیت های امدادی و بشردوستانه دخیل سازیم کمتر سراغ آسیب های اجتماعی می روند زیرا به آنان هویت داده شده است.

وی به ظرفیت جمعیت هلال احمر و سرمایه های اجتماعی آن اشاره کرد و گفت: عملکرد ما در جمعیت هلال احمر باید به گونه ای پیش رود تا شاهد کاهش این ظرفیت ها و سرمایه های اجتماعی در هلال احمر نباشیم.

وی با جدی گرفتن ۲ مقوله ظرفیت های علمی و ظرفیت های مردمی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی خاطرنشان کرد: باید با اعتماد به مردم این فرصت را در اختیار آنان قرار دهیم تا پروژه هایی را در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی بدست گیرند و جمعیت هلال احمر می بایست به عنوان یک تسهلیگر، مردم را در این امر مهم هدایت کند.

مشاور آموزشی و پژوهشی رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در پایان تصریح کرد: طرح آسیب های اجتماعی رویکرد اجتماع محور در استان کرمان به صورت پایلوت در کشور در بازه زمانی مشخص کار خواهد شد تا بازخورد این طرح را ارزیابی و پایش کنیم.