المپیاد ششم، مصاف رقابت ۹۰۰ دانش آموز آماده هلالی

با آغاز مرحله کشوری ششمین دوره مسابقات با حضور ۹۰۰ دانش آموز در قالب ۶۲ تیم در دو گروه دختران و پسران در اردوگاه مهر بندر انزلی از تاریخ ۲۴ مرداد تا ۱۲شهریور به میزبانی استان‌های فارس و سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ سعید بابایی با بیان این خبر گفت: این مسابقات در دو دسته دختران و پسران و چهار گروه از ۲۴ مرداد لغایت ۱۲ شهریور در اردوگاه مهر بندر انزلی برگزار می‌گردد که میزبان دو دوره دختران استان فارس، و دو پسران استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.
معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: این مسابقات در ۸ آیتم امدادی ویژه آموزش‌های انجام پذیرفته در طرح ملی دادرس و آیتم‌های جنبی امدادی در نظر گرفته شده است.
 بابایی با اشاره به برگزاری دوره هماهنگی داوران المپیاد اماده برای اولین بار گفت: یکسان سازی و هماهنگی داوران نقش به‌سزایی در ارتقا سطح مسابقات در سطوح مختلف دارد که امسال کمیته داوری مسابقات از برگزیدگان این دوره هستند.
وی در توضیح تغییرات کمیته داوری افزود: ۴ سرداور و ۲۶ داور تخصصی این مسابقات که از اعضای داوطلب سازمان جوانان هستند آیتم های ۸ گانه المپیاد را داوری خواهند کرد.
بابایی با تاکید بر اهمیت ویژه فرهنگ بشردوستی و نوع دوستی گفت: داوران بشردوستی هم همچون سال های اخیر از ابتدای برنامه با آیتم های مختلف شرکت کنندگان را مورد ارزیابی قرار داده تا پایان هر دوره بشردوست ترین تیم با اهدا جام مورد تجلیل واقع شوند.