هلال احمر برای مواجهه با حوادث به روستاییان آموزش می دهد

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر گفت: هلال احمر به منظور توانمندسازی روستاییان در مواجهه با حوادث و بلایا اردوی آموزشی برای جوانان روستایی برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر،علی گنج کریمی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام اینکه ۷۰۰ کانون روستایی هلال احمر درحال حاضر فعال هستند، افزود: آگاهی اعضای این کانون های روستایی درخصوص نحوه صحیح مواجهه با حوادث، می تواند سبب کاهش خسارات احتمالی شود.

وی اضافه کرد: به عنوال مثال آگاهی اعضای کانون روستایی در یکی از شهرستان های کرمان توانست از تلفات سیل در یکی از روستاها بکاهد؛ در این حادثه اعضای کانون روستایی با مشاهده وقوع سیلاب از روستاییان خواستند سرمایه و دام های خود را از منطقه خارج کنند.

گنج کریمی افزود: موضوع خانه های هلال در چند سال گذشته مطرح بود ولی موضوعی که باید به آن توجه کرد، این است که برای فعالیت های این خانه ها نیز جوانان روستایی باید فعال باشند.

وی با بیان این که در سال های گذشته اعضای کانون های روستایی در برخی از اردوها حضور داشتند، اظهار داشت: امسال برای نخستین بار اردوی روستایی در نیشابور با حضور ۵۰۰ عضو دختر و پسر از امروز ۲۳ تا ۳۱ مردادماه برگزار می شود.

این مسئول سازمان جوانان هلال احمر افزود: در این اردوها دختران و پسران عضو کانون های روستایی از آموزش هایی که توسط اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان و دیگر منتخبان ارایه می شود، بهره مند می شوند.

وی با اعلام اینکه در این دوره آموزش های مختلف و دوره های توجیهی برگزار می شود، اظهار داشت: قرار است آموزش های امدادی مربوط به حوادث کوهستان به اعضای کانون های روستایی آموزش داده می شود. در این دوره اعضای شرکت کننده آموزش حمل مصدوم، پانسمان و آتل بستن را فرامی گیرند.

معاون سازمان جوانان هلال احمر افزود: آگاهی اعضای کانون روستایی می تواند در موفقیت این طرح بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه اردوی روستایی هلال احمر برای نخستین بار برگزار شده است، گفت: به منظور ایجاد فضای انگیزشی برای اعضای روستایی قرار است اینگونه اردوها سال های آینده نیز برگزار شود.

در طرح نذر آب نیز که به همت سازمان هلال احمر و دیگر ارگان ها و خیران در حال برگزاری است، قرار است به ساکنین محروم مناطقی که دچار خشکسالی شده اند، کمک های معیشتی و امدادی شود.