اجرای برنامه‌های بشردوستی هدفمند، جامع و مدون در طرح شوق رویش استان مازندران‎


معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان مازندران از اجرای برنامه‌های بشردوستی هدفمند، جامع و مدون در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت اعضا و اجرای طرح تابستانه شوق رویش در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان مازندران، لیلی احمدی با اشاره به برنامه‌های مدون و هدفمند در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت و اجرای طرح تابستانه شوق رویش در استان گفت: اوقات فراغت مختص فصل تابستان نیست بلکه باید در طول سال به آن توجه داشته و برای آحاد جامعه به‌ویژه جوانانِ پویا و فعال، برنامه‌ریزی مدون و هدفمند وجود داشته بخشد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان مازندران با اشاره به محوریت غنی‌سازی اوقات فراغت در کانون‌های جوانان، گفت: این برنامه‌ها در قالب کلاس‌های آموزشی و فعالیت‌های بشردوستانه در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی و مورد استقبال جوانان و نوجوانان و حتی کودکان قرارگرفته است.

معاون امور جوانان جمعیت با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های تابستانه در جهت غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، افزود: شرکت جوانان در برنامه‌های متنوع علمی، آموزشی و فرهنگی و هنری می‌تواند به‌عنوان مانع و راهی برای پیشگیری از ورود این نسل به آسیب‌های اجتماعی شود، که این مهم یکی از اهداف جمعیت هلال‌احمر در اجرای طرح غنی‌سازی اوقات فراغت و شوق رویش هست.

احمدی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط شعب جمعیت هلال‌احمر استان مازندران و فعالیت کانون‌های سازمان جوانان در این طرح گفت: بنا بر گزارش‌ها ارسالی از اجرای طرح شوق رویش از ابتدای تابستان تاکنون، فعالیت‌های آموزشی همچون برگزاری دوره کمک‌های اولیه، دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی و پیشگیری از اعتیاد، برگزاری کلاس‌های روان‌خوانی قرآن ویژه اعضای فعال جوانان و کلاس‌های نقاشی صورت گرفته است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان مازندران در خصوص اجرای فعالیت‌های بشردوستانه اعضای جوانان در راستای تحقق استراتژی ۲۰۲۰، بیان کرد: حضور اعضا در پایگاه انتقال خون و اهدا خون و جمع‌آوری و پاک‌سازی زباله و ضایعات در سواحل دریای خزر در شهرستان‌های نوشهر، ساری، جویبار، فریدون‌کنار و سایر شهرستان‌های استان توسط اعضای کانون‌های جوانان، دانشجویی، روستایی و دانش‌آموزی اجرایی شده است.