گزارش//جوانان هرمزگان نگین مهرورزی

جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با انجام فعالیت های متنوع در طول سال بعنوان جوانان مهرورز وبشردوست پیشگام فعالیت های اجتماعی هستند.

جوانان با ویژگی های خاص خود چون قدرت و توان بدنی، فعال و پرتحرک بودن، مقطع سنی مناسب، زمینه و امکان بر عهده گرفتن مسئولیتهای بزرگ و جایگاه ویژه ای در هر جامعه دارند دوره جوانی بهترین و با نشاط ترین دوره زندگی است، فرصت جوانی فرصتی استثنائی و زمینه ای مناسب برای برداشتن گام های بلند و حرکت به سوی کمال مطلوب است.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در سال ۱۳۶۷ تشکیل شد، این سازمان از طریق فعالیت‌های بشردوستانه، آموزشی، امدادی و فرهنگی به عنوان درگاه ورودی افراد به جمعیت هلال احمر، توانمندی‌های امدادی و شاخص‌های سلامت جسمی، معنوی و اجتماعی اعضای خود را برای تربیت جوانانی توانمند با روحیه بشردوستی و نوع دوستی به کار می‌گیرد.

سازمان جوانان هلال احمربا توجه به حضور در مهدهای کودک، مدارس، روستاها و دانشگاه ها که شامل بخش های ارزشمند جامعه هستند حضوری فعال دارد.

جوانان به عنوان رهبران، جوانان به عنوان داوطلبان و جوانان به عنوان بهره‎مندان سه ویژگی منحصر بفرد است که سازمان جوانان هلال احمر می کوشد در بین جوانان عضو خود تقویت کند و جوانان را با این سه هدف تربیت و آموزش دهد.

استان هرمزگان یکی از استانهای کشور است که همیشه ودرطول سالها کوشیده است با انجام فعالیت های داوطلبانه، بشردوستانه، عام المنفعه، خیرخواهانه، امدادی و… نقش بسزایی در تحقق اهداف سازمان جوانان بردارد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان بیان کرد: مهمترین سرمایه جمعیت هلال احمر وجود جوانان بشردوست وداوطلبی است که بدون هیچ چشمداشت در خدمت به همنوع پیشرو هستند.

سحررفیعی بندری اظهارکرد: واگذاری بخش عظیمی از فعالیت های حوزه جوانان به خود آنان کمک می کند جوانان برای مدیریت های بالاتر تربیت وآموزش های لازم را فراگیرند.

رفیعی بندری خاطرنشان کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بهره گیری از نیرو وتوان جوانان تاکنون موفق به انجام فعالیت های مهم وارزنده در سطح کشور شده است.

وی افزود: جوانان جمعیت هلال احمر سال خود را با فعالیت در پست های ایمنی وسلامت مسافرین نوروزی آغاز می کنند سالی که با خدمت به همنوع در جاده مهروزی آغاز می شود.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به فعالیت جوانان هلال احمر این استان در نوروز سالجاری مطرح کرد: در نوروز امسال ۲۰۰ نفر از جوانان درقالب ۱۷پست ثابت وسیار به بیش از ۹۰ هزار مسافر خدمت رسانی کردند.

رفیعی بندری عنوان کرد: جوانان هلال احمر علاوه بر فعالیت های فرهنگی،امدادی وآموزشی نقش بسزایی در انجام فعالیت های اجتماعی بویژه در حوزه آسیب های اجتماعی دارند.

این مقام مسوول اظهارکرد: جمعیت هلال احمر با بهره گیری از توان و همت خود جوانان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح کشور درحال فعالیت است.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان اضافه کرد: در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان در تابستان برنامه های متنوعی در سطح شعب سراسر استان برگزارشده است.

سحررفیعی بندری تصریح کرد: درهمین راستا همچنین جوانان منتخب کانون های دانش آموزی،دانشجویی،جوانان،طلاب وروستایی این استان به اردوهای دوستی ونشاط وامید اعزام خواهند شد.

وی در اشاره به فعالیت های کانون های روستایی هلال احمر در روستاهای هرمزگان گفت: برای تامین ایمنی و سلامت روستاییان شاید هیچ‌کس به اندازه خود اهالی نقش‌آفرین نباشد. مردم یک روستا بیشتر از هرکس دیگر به نیازها و نقاط قوت و ضعف محل زندگی‌شان آگاهند و می‌دانند که چطور می‌شود بدون آسیب‌رسانده به فرهنگ و آداب و رسوم بومی، امکانات مورد نیاز روستا را فراهم کرد.

رفیعی بندری خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد کانون‌های روستایی جلب مشارکت جوانان روستایی و بهره‌مندی از استعداد بکر و خلاقیت‌های آنها است ودر همین راستا کانون های متعدد در سطح استان هرمزگان با همکاری دهیاری ها راه اندازی وبا هدف آموزش اهالی درحال فعالیت هستند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان اظهارکرد:کانون های دانش آموزی هلال احمر بعنوان کانون های مهم وتاثیر گذار در سطح بیش از ۲۵۰مدرسه هرمزگان درحال فعالیت هستند.

رفیعی بندری عنوان کرد: کانون دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر نهادی است دانش‌آموزی، غیرسیاسی وغیر‌دولتی که برنامه‌ها وفعالیت‌های آن در جهت اهداف جمعیت هلال‌احمر که همانا تسکین آلام بشری، صلح و دوستی و تفاهم، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها و تأمین احترام انسان‌ها می‌باشد، که با ایجاد ارتباط صحیح و سالم در بین اعضای کانون دانش‌آموزی بر اساس فرهنگ قرآنی «تعاونوا علی البر و التقوی» در مدارس به فعالیت می‌پردازند.

جوانان جمعیت هلال احمر بعنوان بشردوستان خلیج همیشه فارس همانند نگین مهرورزی وبشردوستی درحال فعالیت هستند و در بیش از ۵۰۰ کانون غنچه ها،دانش آموزی،دانشجویی،روستایی وجوانان در سطح ۱۳ شهرستان این استان در از هیچ فعالیتی در راستای تسکین آلام بشری دریغ نخواهند کرد.

تهیه و تنظیم: مهرداد احمدی