حضور تیم سحر جوانان هلال احمر استان فارس در مناطق درگیر خشکسالی سیستان و بلوچستان // پایان فعالیت در روستای کتیج و ادامه فعالیت در مسکوتان‎

معاون امور جوانان هلال احمر استان فارس از اعزام تیم سحر متشکل از جوانان هلال احمر استان فارس به همراه کاروان سلامت داوطلبان ارس در مناطق سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر استان فارس؛ معاون امور جوانان در رابطه با اعزام این تیم ها گفت: با توجه به موفقیت آمیز بودن اعزام تیم های سحر به مناطق زلزله زده غرب کشور و نیز دستور رئیس جمعیت هلال احمر و ریاست سازمان جوانان مبنی بر پیشگیری و کاهش عوارض روانی و اجتماعی جامعه آسیب دیده از حوادث و بلایا، تیم سحر استان فارس به منظور ارائه خدمات مذکور، به شهرستان فنوج از توابع استان سیستان بلوچستان اعزام شدند و طی سه روز گذشته به انجام برنامه ها و فعالیت های روانشناسی و بشردوستانه خود پرداخت.

غلام حسین تجلی در ادامه افزود: تیم اعزامی متشکل از ۵ نفر از اعضای جوانان با تجربه حضور در مناطق عملیاتی و مدارک روانشانسی هستند که به مدت یک هفته از امروز فعالیت خود را در شهرستان فنوج استان سیستان و بلوچستان شروع کردند و در ادامه در روستای مسکوتان حضور خواهند داشت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس در سومین روز از فعالیت تیم سحر در استان سیستان و بلوچستان حضور یافت.

فیض الله جعفری مدیر عامل استان فارس در سومین روز از فعالیت تیم سحر در منطقه مورد نظر حضور یافت و با اشاره به پایان فعالیت کاروان سلامت اعزامی از فارس در بخش کتیج شهرستان فنوج، گفت: این تیم در ادامه فرآیند خدمت رسانی به هموطنان در استان سیستان و بلوچستان،صبح روز سه شنبه ۱۶ مردادماه جاری در بخش مسکوتان شهرستان فنوج مستقر شد و فعالیت خود را ازسرگرفت.

وی ادامه داد: مشاوره روانشناس بالینی به مراجعین در زمینه سلامت روان و خانواده، برگزاری کلاس آموزشی بهداشت فردی، عمومی و محیط به زبان ساده ویژه کودکان‌و نوجوانان و همچنین ارائه مشاوره تغذیه، دیگر رئوس فعالیت های تیم سحر فارس در تاریخ یادشده می باشد.

جعفری در پایان از توزیع بسته های بهداشتی، سبدهای غذایی و باکس های آب معدنی به عنوان محموله بشردوستانه و اهدایی استان فارس به هموطنان این منطقه در روز چهارم فعالیت کاروان سلامت در شهرستان فنوج استان سیستان و بلوچستان خبر داد.