پیام تبریک رئیس سازمان جوانان به مناسبت روز خبرنگار/ نقش آفرینی ارزشمند خبرنگاران باعث افزایش اعتماد عمومی به جمعیت هلال احمر شده است

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در پیامی فرا رسیدن روز خبرنگار را به فعالان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر شهاب الدین صابونچی در این پیام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این عرصه از نقش آفرینی خبرنگاران قدردانی کرد. متن این پیام به این شرح است:

امروزه بخش عظیمی از تحولات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جوامع مرهون تلاش های ارزشمند خبرنگاران است، و آنها به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان، در فرآیند انتقال و انعکاس مطالبات شهروندان و تبیین عملکرد مسئولان، نقشی بی بدیل بر عهده دارند.

اصول و اهداف جمعیت هلال احمر مبنی بر گسترش فرهنگ صلح و دوستی و تفاهم در جوامع و دوری از خشونت و بداخلاقی، ترویج فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه در جهت تسکین آلام بشری، حفظ کرامت انسان ها و تلاش برای تامین سلامت انسان‌ها، رسالت بزرگی را بر دوش ما و شما می‌گذارد که با تعهد، تخصص و خستگی‌ناپذیری شما بر اساس مسئولیت اجتماعی و اصول حرفه‌ای خبرنگاری، رسیدن به این اهداف دور از دسترس نخواهد بود.

بدون تردید نقش خبرنگاران حوزه اجتماعی رسانه‌ها در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، چه در روزهای آرامش و چه در هنگام وقوع حوادث و سختی‌ها، یاور و همراه همیشگی این مجموعه بوده و ایفای صحیح این نقش همواره سبب افزایش اعتماد عمومی در آحاد جامعه به مجموعه بزرگ جمعیت هلال احمر و افزایش انگیزه جوانان داوطلب هلال احمری شده است.

۱۷ مرداد ماه، روز خبرنگار فرصت مغتنمی است تا خالصانه از همراهی و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در انعکاس فعالیت‌های عام‌المنفعه و بشردوستانه جمعیت هلال احمر و به ویژه سازمان جوانان هلال احمر تقدیر نمایم.