قطار اردوهای دوستی در کرمان به نیمه راه رسید// رییس سازمان جوانان هلال احمر: اردوهای دوستی؛ فرصت خودسازی دانش آموزان در زمان بحران

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در آیین اختتامیه سومین دوره اردوهای دوستی دبیران و اعضای فعال کانون های دانش آموزی ویژه دختران منطقه شرق و جنوب شرق کشور در استان کرمان گفت: اردوهای دوستی؛ فرصت خودسازی برای دانش آموزان در زمان زندگی در شرایط سخت و بحران است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ آیین اختتامیه سومین دوره اردوهای دوستی دبیران و اعضای فعال کانون های دانش آموزی ویژه دختران منطقه شرق و جنوب شرق کشور به میزبانی استان کرمان با حضور رییس سازمان جوانان، معاون دانش آموزی و پیش دبستانی و رییس حراست سازمان جوانان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، معاون سیاسی، امنیتی استاندار و سایر مسئولین استانی در مجتمع فرهنگی تفریحی فرهنگیان ماهان برگزار شد.

شهاب الدین صابونچی در مراسم اختتامیه سومین دوره اردوهای دوستی دبیران و اعضای فعال کانون دانش آموزی دختران در استان کرمان گفت: نوجوانان و جوانان علاقه و انگیزه زیادی در اجرای برنامه های تیمی و بشردوستانه دارند که می بایست این موضوع مورد توجه ویژه قرار گیرد.

صابونچی با اشاره به توجه و حمایت رییس و دبیرکل جمعیت هلال احمر در خصوص فعالیت های سازمان جوانان اظهار داشت: خوشبختانه در جمعیت هلال احمر جهت گیری و نوع نگاه به سمتی است که توجه مضاعفی به جوانان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه جوانان باید اجرای فعالیت ها و آموزش ها از پایه و به صورت اساسی برنامه ریزی شود، افزود: کودکان و نوجوانان باید از سنین پایین با مفاهیم پایه و ارزشمند داوطلبی و هلال احمر آشنا شوند تا در ادامه با یادگیری مهارت تخصصی امدادی در زمان بحران به کمک مردم و آسیب دیدگان بشتابند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اردوهای دوستی را فرصت خودسازی دانش آموزان در شرایط سخت معرفی کرد و اظهار داشت: سومین سال برگزاری این اردوها را به صورن منطقه ای پیش بینی کردیم که خوشبختانه شاهد نتایچ و اثرات مثبت آن نیز بوده ایم.
صابونچی با اشاره به اهداف برگزاری این اردوها بیان کرد: اجرای یک فعالیت جانبی و تفریحی جهت ایجاد روحیه نشاط و شادابی اولین هدف این اردوهاست.

وی با اشاره به ایجاد دوستی ها و کسب تجربه برای دانش آموزان در این برنامه های تفریحی خاطرنشان کرد: حضور شما در این اردوها باعث پیشرفت شما در عرصه های تحصیلی، شغلی و خانوادگی نسبت به همسالان خود خواهد شد و در ادامه قطعا در اجتماع نیز تاثیر گذار خواهید بود.

وی تصریح کرد: کسب تجربه دور از خانواده بودن، مهارت های زندگی، خلاقیت، غلبه بر استرس، افزایش روحیه کار تیمی نیز، سایر اهداف اردوهای دوستی است.

شهاب الدین صابونچی با اشاره به هدف از برگزاری اردوهای دوستی منطقه ای اظهار داشت: دانش آموزان با فرهنگ ها، آداب و رسوم و تجارب استان های هم جوار زندگی خویش بهتر و بیشتر آشنا می شوند و این امر در غنی شدن خلاقیت های اعضا نیز موثر است.

صابونچی با اشاره به اینکه سازمان جوانان میزبان ایده های اعضای دانش آموزی و جوانان است، افزود: ایده های خوبی که از سوی اعضا به سازمان ارسال شود آنان را دسته بندی، غربالگری خواهیم کرد تا خوب ترین و بهترین ایده ها انتخاب و حمایت خواهد شد تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.

وی به تقویت برنامه های بشردوستانه و عام المنفعه در جهت معرفی بهتر جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: هلال احمر یکی از نهادهایی است که مردم به آن اعتماد و باور دارند و همین امر سبب شده تا سرمایه های اجتماعی زیادی در کشور داشته باشیم.

رییس سازمان جوانان خطاب به دبیران و اعضای کانون های دانش آموزی گفت: نسل جوان با بهره گیری مثبت و مفید از فضاهای مجازی به عنوان یک ابزار قدرتمند در معرفی جمعیت هلال احمر موفق، خواهند بود.

وی در ادامه با اشاره به بحران کم آبی و خشکسالی در منطقه جنوب شرق کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بحران خشکسالی می تواند در خط اول آسیب و معزل اجتماعی قرار گیرد که جمعیت هلال احمر به این مسئله مهم توجه کرد است.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از اعضای جوانان به عنوان سفیران پیشگیری از خشکسالی یاد کرد و گفت: این نهاد مردمی و بشردوست با راه اندازی کمپین و فعالیت های فرهنگی در زمینه پیشگیری و همراهی مردم در صرفه جویی و مصرف صحیح آب شروع به کار کرده تا این مسئله به یک بحران غیرقابل بازگشت و جبران ناپذیر تبدیل نشود.