رئیس جمعیت هلال احمر در سفر به استان کردستان تاکید کرد:

اولویت هلال احمر؛ جلب مشارکت جوانان برای رفع نیازهای مردم است

رئیس جمعیت هلال احمر در سفر به استان کردستان و در جمع صمیمی امدادگران و نجاتگران این استان با اشاره به اینکه برخي كمبودها و نيازهاي استان كردستان در حوزه امداد و نجات تا اندازه‌اي برطرف شده است، تاکید کرد: اولویت هلال احمر در کردستان، توجه به جوانان و جلب مشاركت آنها براي رفع نيازهاي مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛دکتر علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات و شهاب‌الدین صابونچی، رئیس سازمان جوانان به‌منظور بازدید از توانمندی‌های جمعیت هلال‌احمر استان کردستان و پیگیری پروژه‌های افتتاح شده به این استان سفر کردند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر و هیات همراه در بدو ورود به سنندج از امکانات پایگاه امداد هوایی استان کردستان که دهه‌فجر سال گذشته به بهره‌برداری رسید بازدید کردند. پایگاه امداد هوایی سنندج نخستین و تنها پایگاه امداد هوایی استان کردستان است که بهمن ماه سال گذشته با اعتبار ٧ میلیارد تومان و به مساحت ۱۵۰۰‌مترمربع افتتاح شد. دکتر پیوندی پس از بازدید از آشیانه و ساختمان پایگاه امداد هوایی سنندج که در محوطه فرودگاه این شهر ساخته شده است بر لزوم تجهیز این پایگاه تأکید کرد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه بازدید از توانمندی‌ها و امکانات جمعیت هلال‌احمر کردستان، از مجتمع لجستیک و آمادگی امداد و نجات استان کردستان که شامل ۴ انبار امدادی هر یک به مساحت ٨٠٠‌ مترمربع است بازید کرد. در حاشیه این بازدید، دکتر پیوندی به بررسی برخی اقلام موجود در انبارهای امدادی این استان از جمله چادرهای جدید و قدیمی موجود در یکی از انبارهای امدادی چهارگانه این مجتمع پرداخت.
مقصد بعدی رئیس جمعیت هلال‌احمر و هیئت همراه، بازدید از پایگاه امدادو نجات جاده‌ای صلوات‌آباد در گردنه‌ای به همین نام بود. دکتر پیوندی پس از بررسی تجهیزات و امکانات این پایگاه اعم از اقلام امدادی و بسته‌های ٧٢ ساعته موجود در اتاق آماده عملیات، اتاق اسکان، اتاق کشیک و… در نشستی صمیمانه با مسئولان، امدادگران و نجاتگران داوطلب این پایگاه گفت‌وگو کرد.
دکتر پیوندی با ابراز خرسندی از حضور در جمع صمیمی نجاتگران زحمتکش و فداکار هلال‌احمر کردستان گفت: اگرچه با توجه به اقلیم پهناور کردستان هنوز هم نیاز به ساخت پایگاه امداد ونجات در این استان وجود دارد اما اکنون که برخی کمبودها و نیازهای استان کردستان در حوزه امداد و نجات تا اندازه‌ای برطرف شده است توجه به جوانان در این استان باید یکی از اولویت‌ها باشد. وظیفه خود می‌دانیم که برای جلب مشارکت جوانان رشید و کارآمد استان کردستان برای رفع نیازهای مردم تلاش کنیم.
دکتر پیوندی در ادامه عزم جدی جمعیت برای حل مشکل کمبود امکانات ورزشی و فرهنگی برای جوانان در استان کردستان اشاره کرد و افزود: با وجود ظرفیت‌های مناسب و جوانان علاقه‌مند در استان کردستان، امکانات فرهنگی و ورزشی برای جوانان محدود است. اما جمعیت هلال‌احمر با تمام توان برای برداشتن قدمی ماندگار برای جوانان تلاش خواهد کرد.