جلسه هماهنگی میزبانی سومین دوره اردوهای دوستی در بخشداری ماهان برگزار شد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه هماهنگی میزبانی سومین دوره اردوهای دوستی منطقه شرق و جنوب شرق کشور گفت: اردوهای دوستی در اجرای سه اصل تحصیل، تهذیب و ورزش موفق بوده اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ صبح امروز جلسه هماهنگی در خصوص میزبانی جمعیت هلال احمر استان کرمان در سومین دوره اردوهای دوستی دبیران برتر کانون های دانش آموزی هلال احمر منطقه شرق و جنوب شرق کشور در اردوگاه شهید باهنر ماهان برگزار شد.

بر اساس این گزارش این جلسه با حضور معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، رییس جمعیت هلال احمر ماهان، بخشدار و سایر مسئولین ادارات شهرماهان در محل بخشداری شهر ماهان برگزار شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمان در این جلسه با اشاره به اهمیت یادگیری علم روز و انتشار آن بیان کرد: اردوهای دوستی فرصت بسیار خوبی است که با اجرای سه اصل تحصیل، تهذیب و ورزش برگزار می شود و در این امر موفق بوده اند.

حجت الاسلام و المسلمین مجید سجادی با اشاره به مقطع سنی حساس دانش آموزان در پایه هفتم و هشتم اظهار داشت: در این دوره حساس و مهم که با شکل گیری رفتار آنان همراه است باید عوامل اجرایی و اساتید دوره به این مسئله مهم توجه کنند و الگوی رفتاری خوبی برای شرکت کنندگان باشند.

سجادی با اشاره به ذهن کنجکاو و خلاق دانش آموزان افزود: برگزاری اردوهای آموزشی و تفریحی هلال احمر برای نوجوانان، فرصت مناسبی است تا با نگاه مهارتی و آسیب شناسی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان را آگاه کرد.

وی به نهادینه سازی و توجه نوجوانان به ورزش در اردوها اشاره کرد و گفت: مسائل اخلاقی و معنوی نیز در اردوها بسیار حائز اهمیت است که در آینده و زندگی دانش آموزان تاثیر به سزایی دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان خطاب به مسئولین حاضر در جلسه گفت: از ظرفیت دانش آموزان در جهت پرورش نیروی انقلابی تلاش کنید، نیرویی که با فکر خلاق و مبتکر جمعیت هلال احمر را در پیشبرد اهداف بشردوستانه و عام المنفعه یاری خواهد کرد.

در ادامه این جلسه معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به حضور ۳۰۰ نفر از دبیران برتر کانون های دانش آموزی از استان های یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان به تشریح کامل برگزاری این اردوی کشوری پرداخت.