کارگاه آموزشی شیوه مداخلات اجتماع محور در مناطق حاشیه نشین ویژه کارشناسان سراسر کشور در تبریز


کارگاه آموزشی شیوه مداخلات اجتماع محور در مناطق حاشیه نشین ویژه کارشناسان امور جوانان سراسر کشور در مرکز ملی سلامت تبریز به مدت 3 روز در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی شیوه مداخلات اجتماع محور در مناطق حاشیه نشین ویژه کارشناسان امور جوانان سراسر کشور با حضور مسئولین کشوری و استانی و با شرکت کلیه کارشناسان امور جوانان جمعیت هلال احمر کشور، صبح امروز ۳۰ تیر ماه در مرکز ملی سلامت تبریز برگزار شد.

توجه به تسکین آلام بشری کلید بسیاری از مشکلات در جامعه است

دکتر سید هادی موسوی جانشین مدیرعامل و معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اولین سخنران دوره آموزشی شیوه مداخلات اجتماع محور در مناطق حاشیه نشین، ضمن خیر مقدم به حضور کارشناسان در پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی ۲۰۱۸، توجه به تسکین آلام بشری (بدون توجه به رنگ، نژاد، دین، قومیت و…) کلید حل بسیاری از مشکلات و معضلاتی است که امروزه در جامعه علی الخصوص در مناطق محروم و حاشیه نشین وجود دارد می تواند مثمر ثمر باشد.

یک درصد تصادفات و حوادثی که که در جاده ها در کشور اتفاق می افتد مربوط به اعتیاد می باشد

دکتر کامران بهرامی رئیس اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری در مراسم افتتاحیه به بحث آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد پرداخته و بیان کرد: بسیاری از تصادفاتی که درسطح جاده ها در کشور اتفاق می افتد متاثر از معضل اعتیاد است.

در ادامه ضمن تقدیر از کلیه کارشناسان، آنان را سفیران و پیامبران اطلاع رسانی و آگاهی رساندن به استان‌ها و جوانان بیان کرد و افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری آماده پذیرای هر طرح یا برنامه جدیدی در زمینه اعتیاد می باشدو حمایت همه جانبه خود را از ایده‌پردازی‌های مختلف در این حوزه اعلام داشت.

در حوزه آموزش در دل این کارگاه‌ها؛ آموزش کاهش خشونت، گفتگوی بشردوستی و کارآفرینی اجرا شده

کبری محمدی مشاور آموزش و پژوهش رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ابتدا ضمن قدردانی از میزبانی معاونت امور جوانان استان آذربایجان شرقی در طول شش دوره قبلی، اظهار داشت: هلال احمر تنها به جنبه آموزشی به طور اختصاصی به موضوع اعتیاد نپرداخته، بلکه از تمام جنبه ها مانند کاهش خشونت، کار آفرینی، گفتگوی بشردوستی و… در دل برنامه های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد پرداخته و آموزش‌های کافی به اعضاء ارائه نموده است.

براساس این گزارش، این کارگاه در ادامه شش دوره‌ تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد که ویژه اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بود، به مدت سه روز در مرکز ملی سلامت تبریز برگزار می‌شود.