ششمین دوره کارگاه‌های کشوری پیشگیری از اعتیاد در تبریز

ششمین و آخرین دوره تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد با شرکت اعضای جوانان استان‌های اصفهان، سمنان، قزوین، مازندران و مرکزی در مرکز ملی سلامت تبریز به مدت دو روز در حال برگزاری‌ ست.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، ششمین و آخرین سری از دوره های کشوری پیشگیری از اعتیاد با حضور مشاور معاون بهداشت و رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعضای فعال سازمان جوانان از استان‌های اصفهان، سمنان، قزوین، مازندران و مرکزی در مرکز ملی سلامت تبریز در حال برگزاری است.

برگزاری کارگاه‌ها و دوره های آموزشی در خصوص آسیب‌های اجتماعی از اهداف بشردوستانه هلال احمر است

در آئین افتتاحیه ششمین دوره و آخرین سری از کارگاه‌های کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد به میزبانی استان آذربایجان شرقی، دکتر فرزاد کریمیان طهرانی مشاور مدیر عامل و معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، ضمن خوش‌آمدگویی و ابلاغ سلام صمیمانه مدیر عامل جوان باور استان آذربایجان‌شرقی، به ایراد گزارشی اجمالی از نحوه برگزاری پنج دوره برگزار شده قبلی اشاره کرد.

دکتر کریمیان در ادامه تشریح کرد: هلال احمر غیر از فعالیت‌ها و ماموریت هایی که در زمینه امداد و نجات انجام می‌دهد و اکثر مردم هلال احمر را با این عنوان می‌شناسند، هلال احمر در زمینه های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی وظایف خطیری نیز بر عهده دارند. از جمله این وظایف آموزشی می توان به آسیب های اجتماعی که امروزه بسیاری از خانواده ها درگیر آن هستند و معضل اجتماعی اعتیاد اشاره کرد که خوشبختانه هلال احمر با توجه به اصول و اهدافی که در زمینه بشردوستی انجام می‌دهد در این زمینه نیز موفق بوده است.

وی در ادامه افزود: حمایت از سلامت انسان‌ها یکی از مهم‌ترین موضوعات در سازمان جوانان هلال احمر است که با همکاری حوزه آموزش و پژوهش سازمان، با تربیت مربیان و نشر این آموزه‌ها در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور کوشش بسیاری در تحقق این مهم انجام پذیرفت.

دکتر محمد مهدی گویا مشاور معاون بهداشت و رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سخنران دوم افتتاحیه آخرین دوه کارگاه‌های کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد بود که ضمن ابراز خرسندی از حضور در این دوره، به بیان اشکال مختلف اعتیاد که در جامعه کرد می‌کند اشاره کرده و در ادامه افزود: راهکار تمام این مسائل و مشکلات تنها بدست جوانان و آن هم توسط آموزش‌های این چنینی محقق می گردد، زیرا تاثیر پذیری از همسالان امری مهم و کاربردی در این زمینه است.

پیشرفت و توسعه یک جامعه پایدار تنها بدست انسان سالم انجام می شود
دکتر علی اکبر طاهر اقدم قائم مقام رئیس دانشگاه و معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تبریز در ادامه برنامه افتتاحیه ضمن تبریک دهه کرامت، به همکاری صمیمانه بین علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر اشاره نموده و افزود: پیشرفت و توسعه جامعه پایدار تنها بدست انسان سالم که سلامتی از نظر روحی – جسمی – روانی انجام می شود.

در ادامه افزود: متاسفانه سن استعمال مواد مخدر در کشور ما پایین آمده و تنها اقدام ممکن، ارتقاء سواد سلامت مردم بود و آن هم از طریق آموزش و برگزاری چنین کارگاه‌هایی در بین جوانان مثمر ثمر می‌باشد.