دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور: جوانان سرمایه های ارزشمند جمعیت هلال احمر در صحنه بحران ها هستند/ دکتر صابونچی: بهره وری را در امور نوع دوستی و خدمات داوطلبانه در راس امور قرار دهیم

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با تاکید بر اینکه جوانان سرمایه های ارزشمند و عظیم جمعیت هلال احمر در صحنه بحران ها هستند، گفت: جوانان با روحیه صبر و شکیبایی و انرژی سازنده بسیاری از بحران ها را به فرصت برای خدمت تبدیل می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمود محمدی نسب در همایش اختتامیه دومین دوره انتخابات مجامع کانون های دانشجویی و جوانان در جمع اعضای مجامع کانون های جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر عنوان کرد: جوانان در جمعیت هلال احمر یک ظرفیت بالنده و با ارزش هستند و حتی اگر در مواجهه با بحران ها، رسالتی در حل مشکلی نداشته باشند با روحیه مطالبه گری آن را به گوش مسئولان می رسانند و این کار با ارزشی است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر همواره ثابت کرده که گوش شنوای جامعه و زبان گویای مردم در مشکلات است، افزود: اگر کاری در حد توان خود نمی تواند انجام دهد مسئولان را به سمت و سوی رفع مشکلات فرامی خواند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد: هر چند امکانات وسیعی در اختیار نداریم اما همین جوانان ثابت کرده اند که از هیچ تلاشی برای رهایی از بحران ها فروگذار نیستند.

محمدی نسب مطالبه گری را وظیفه سنگینی دانست و اظهار داشت: در رفع مشکلات جامعه وظیفه ای است که بر عهده یکایک اعضای جمعیت هلال احمر قرار گرفته است و فردی که خود را عضو جمعیت هلال احمر می داند و وظیفه اش را کمک به هم نوع می شمارد، هرگز بی تفاوت از کنار صحنه ها عبور نمی کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور تاکید کرد: رسالت جمعیت هلال احمر با سیاسی بازی و بی توجهی به مشکلات جامعه منافات دارد و ما فراتر از مسائل سیاسی و جناحی و به صورت فراملی و فرادینی و فراجناحی به خدمت می پردازیم.

وی اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر را گران ترین سرمایه دانست و خاطر نشان کرد: ما باید قدردان این اعتماد باشیم و با رفتار و اخلاق و منش خود از این اعتماد صیانت نمائیم.

محمدی نسب یادآور شد: یکی از مشکلات جدی که گریبانگیر جامعه ما را گرفته خشکسالی است اگر چه در این زمینه رسالتی بر عهده جمعیت نیست اما وظیفه خود می دانیم با آگاه بخشی و کمک به مردمی که در شرایط بحرانی به سر می برند رسالت خود را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: می توان با کمی تدبیر و همراهی مردم و مسئولان مشکلات کم آبی را کمتر کرد و حتی با همدلی ،آب شرب دورافتاده ترین روستا را تامین کرد.

دبیرکل جمعیت با اشاره به اینکه هلال احمر وظایف سنگین و اهداف مهمی دارد، گفت: کمک به هم نوع در هر شرایطی وظیفه ماست و این افتخار بزرگی به شمار می روند امیدواریم با توجه به انجام انتخابات دوره ای افرادی که منتخب جوانان شده اند رسالت خود را به بهترین نحو تحقق بخشند.

وی تصریح کرد: این انتخابات آغازی برای ورود به عرصه فرهنگی و تاثیر گذاری و بشر دوستی است امیدواریم در تحقق رسالت خود درخشان تر عمل کنیم.

بهره وری را در امور نوع دوستی و خدمات داوطلبانه در راس امور قرار دهیم

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم گفت: با توجه به کمبود منابع باید بهره وری را در امور نوع دوستی و خدمات داوطلبانه در راس امور قرار دهیم.

دکتر شهاب الدین صابونچی در اختتامیه دومین دوره انتخابات مجامع کانون های دانشجویی و جوانان عنوان کرد: در انتخابات و رقابتی که انجام شد نیروهایی به چرخه آمدند که امید است بتوانند خدمات را به بهترین نحو مدیریت نمایند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: وظایف و رسالت مهم ما حرکت در جهت خدمت و نوع دوستی و حضور فعال در بحران هاست هر چند با توجه به کمبودها باید به مدیریت منابع پرداخت.

صابونچی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود منابع باید بهره وری را در امور نوع دوستی و خدمات داوطلبانه در راس امور قرار دهیم.

وی تصریح کرد: دوره جدید فعالیت ها بر اساس ارزیابی روش های جدید تداوم می یابد تا بتوان به بهره وری دست یافت.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بیان کرد: فراموش نکنیم اصل اول در حضور موثر در جمعیت هلال احمر ،داوطلبانه بودن است و باید بر این اصل در مسیر به حرکت پرداخت.

وی یادآور شد: قرار است برنامه ها و اردوها و اهدافی را در جهت حضور موثر اعضای جمعیت هلال احمر پیاده کنیم تا بتوانیم از طرفیت های بالنده جوانان به بهترین نحو استفاده نمائیم.