حضور جوانان در اردوی یکروزه شهرستان زنجان

با اجرای اردوی یکروزه در شهرستان زنجان همدلی و تبادل تجربه بین اعضا جمعیت صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ اردوی یک روزه باحضور مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه درجمعیت هلال احمر استان ، معاون امدادو نجات جمعیت استان، کارشناس امور جوانان جمعیت هلال احمراستان ، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان و جمعی از اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان برگزارشد.

حجت السلام نصیری مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه درجمعیت استان زنجان دراین اردوی یکروزه درجمع جوانان گفت: تدوین برنامه های مناسب و جامع برای غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان از مهمترین شیوه های مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: ارزش گذاری و برنامه ریزی برای پرکردن ساعات فراغت جوانان و نوجوانان جامعه امروز ضروری است وی ایام تابستان و کلاس های طرح غنی سازی اوقات فراغت را بهترین فرصت برای آموزش جوانان در حوزه های مهارتی، فرهنگی و اجتماعی دانست.

مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه درجمعیت استان تصریح کرد: غنی سازی اوقات فراغت بستر شکوفاهی جامعه را فراهم می کند و از اهمیت خاصی برخوردار است.

در ادامه علی منفرد رییس جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان اظهارکرد: این اردوی یکروزه با اهدافی همچون فعال نمودن کلیه امکانات و استفاده حداکثری اعضای جوانان از امکانات موجود در جریان غنی‌سازی اوقات فراغت آنان، استفاده از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در مراکز و آشنایی آنان با اهداف و برنامه‌های سازمان جوانان و تربیت اعضاء در راستای اهداف جمعیت هلال احمر، توجه و تأکید بر ترویج فرهنگ و تفکر ارزشی در ارائه و انجام فعالیت‌های آموزشی، ورزشی، فرهنگی و فوق‌برنامه و … در جمعیت هلال احمر انجام می شود.

وی افزود: در این اردو برنامه هایی همچون کارگاه امداد و کمک های اولیه (بازآموزی احیای قلبی و ریوی)، آشنایی با نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و نقش جوانان در هلال احمر و مباحث کار گروهی و کار تیمی برگزار شد.

منفردعنوان کرد: زمان اوقات فراغت تابستان فرصتی بسیار گرانقدر و ارزشمند که می توان برنامه های مختلف آموزشی، بشردوستانه، فرهنگی و اجتماعی و ورزشی را اجرا تا توانمندی جوانان در راه درست و صحیح هدایت شود، در غیر اینصورت می تواند به عنوان یک تهدید نیز محسوب شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان اظهارکرد: همچنین مسابقات ورزشی بین اعضای شرکت کننده در اردو برگزار و به اعضا برترجوایزی اهدا گردید.