بابایی معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان: گیلان آغازگر اردوهای صلح و دوستی سازمان جوانان

معاون امور دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مراسم اختتامیه اردوهای صلح و دوستی ضمن تقدیر از میزبانی جمعیت هلال احمر گیلان گفت: گیلان آغازگر اردوهای صلح و دوستی بود که بسیاری از کارگاههای آموزشی برای نخستین بار در این جمعیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سعید بابایی افزود: این اردوها با حضور دبیران منتخب کانونهای دانش اموزی سراسر کشور به صورت منطقه ای در استانهای گیلان، کرمان، خراسان و لرستان برگزار می شود که گیلان با میزبانی بسیار خوب خود پیشتاز برگزاری این اردوها در دو مرحله دختران و پسران بود.

وی بیان داشت: در این اردوها دبیران ضمن دریافت آموزشهای هماهنگ و برنامه ریزی شده در انتخابات کنگره دانش آموزی نیز شرکت می کنند همچنین مهارتهای عملی زندگی در شرایط سخت و امدادی را با حضور در نقاط مختلف تجربه می کنند.

معاون دانش اموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان توانمند سازی دبیران منتخب کانونهای دانش آموزی، افزایش نشاط و سلامت اجتماعی با ترویج کارگروهی، ترویج صلح و دوستی با تکیه بر گفتگو ، ارتقای اعتماد به نفس اعضا را از دیگر اهداف این اردوها عنوان کرد.

یک روز کار عملی در اردو موثرتر از آموزش در اتاقهای در بسته

بابایی معاون پیش دبستانی ودانش آموزی سازمان جوانان با بیان این مطلب در ادامه افزود: یک روز آموزش برنامه ریزی شده در اردو می تواند زندگی یک سال دانش آموز را تحت تاثیر قرار دهد و آن چه را که شخص خود تجربه می کند بسیار شیرین تر از آموزشهای طولانی تئوری می باشد.

وی بیان داشت: یکی از کارهای نو در این اردو مسابقه گنج یابی در استان گیلان برای دانش آموزان بود که آنان با حضور در منطقه اردویی میرزا کوچک واقع در سد تاریک تمامی آموخته های امدادی خود را برای حضور در این مسابقه به کار گرفتند.

بابایی گفت: در مرحله اول این اردو که با حضور ۱۵۰ دبیر منتخب دختر برگزار شد برنامه های آموزشی و تفریحی متعددی با هدف ترویج فرهنگ صلح و دوستی و توانمند سازی دبیران کانونهای دانش آموزی ، افزایش نشاط و سلامت اجتماعی با ترویج کار گروهی از ۱۵لغایت ۱۸ تیرماه برگزار شد.

معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان افزود: در مرحله دوم این اردو با حضور ۱۵۰ دبیر منتخب پسر کارگاههای آموزشی آشنایی با جمعیت هلال احمر ، انرژی های نو، گیلان شناسی، خود مراقبتی و برنامه های تفریحی و آموزشی و آموزش زندگی در شرایط سخت با حضور در منطقه توریستی سقالکسار و سد تاریک و اردوگاه میرزا کوچک خان از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۳ تیر ماه برگزارشد.

وی ضمن تقدیر از مدیر عامل و معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان با میزبانی بسیار خوب، تصریح کرد: در این اردو دبیران فعال کانونهای دانش آموزی استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، قم، البرز و گیلان حضور داشتند.

مراسم اختتامیه این اردو با حضور مسئولین استانی و کشوری در اردوگاه شاخه زیتون منجیل در ۲۲ تیر ماه برگزار شد.