از برگزاری جلسه هماهنگی شوق رویش تا برگزاری جلسه وحدت رویه داوری و مسابقات رفاقت مهر در ایلام

جلسه هماهنگی مسئولین امور جوانان در خصوص برنامه های اوقات فراغت با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، رئیس اداره حراست، معاون و مسئولین امور جوانان، مربیان و داوران در ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، مدیر عامل هلال احمر ایلام با بیان اینکه به کمک شما مسئولین امور جوانان و روسای شعب در اوقات فراغت امسال برنامه های خوبی با همکاری اعضا به اجرا در بیاریم گفت: در این برنامه ها عضو و عضو گیری مد نظر جمعیت است که انشالله نتیجه بخش باشد.

حسین عارفی اظهار کرد: جمعیت به مشارکت اعضاء جوان و داوطلب نیاز دارد به همین منظور در راستای جذب و به کارگیری جوانان و تامین نیروی مورد نیاز در حوادث و سوانح مختلف لازم است برنامه هایی داشته باشد تا در وقت خودش و در زمان بحران از توان این اعضاء استفاده کند.

عارفی با اشاره به اینکه جمعیت در حوزه های مختلف برنامه هایی دارد که یکی از این حوزه ها حوزه جوانان است و شما مسئولین امور جوانان متولی این حوزه در شهرستان ها هستید، تاکید کرد: ما باید کاری کنیم جوانان در کانون های مختلف، آموزش و مطالب تخصصی که برای آینده این ها نیاز است بهره مند شوند و یک روزی این جوانان وارد چرخه کار امدادی شوند.

وی افزود: در حوزه های مختلف چک لیست هایی برای ارزشیابی تهیه شده و تمام حوزه ها بر اساس آیتم های که به عنوان شاخص تعریف شده ارزشیابی می شوند و تلفیق این ارزشیابی ها در تمام حوزه ها (جوانان، داوطلبان، امدادو نجات، آموزش و پژوهش و …) نتیجه عملکرد آن شعبه می شود که اضافه کاری کارکنان، انگیزش و … بر اساس این ارزشیابی ها انجام می گیرد.

عارفی توصیه کرد: در فعالیت ها و برنامه های آتی جمعیت و اوقات فراغت یک طوری برنامه ریزی و رفتار کنیم که مجموعه ای از این جوانان در اطراف جمعیت بمانند، این فعالیت ها اگر با هدف انجام شوند جمعیت صاحب یک توان امدادی بالا در پاسخگویی به سوانح و حوادث امدادی درسطح استان و در سطح ملی خواهد بود.

وی در خصوص مسابقات رفاقت مهر و اسمی که برای آن گذاشته اند بهترین اسم است، افزود: داورانی که قضاوت این مسابقات را بر عهده دارند توجه داشته باشند حس ناسیونالیستی شهرستان ها را بر انگیخته نکنند.

معاون امور جوانان هلال احمر ایلام ضمن عرض خوش آمد گویی و تشکر از زحمات عزیزان در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی گفت: در کوتاه ترین زمان بعد از اختتامیه طرح نوروزی از اعضای فعال در این طرح با اردوی تشویقی به مقصد مشهد مقدس تقدیر به عمل آمد.

علی اصغر علی اکبری با اشاره به برگزار نشدن مسابقات رفاقت مهر در سال گذشته بیان کرد: ایرادتی که همه استان ها از شیوه برگزاری این مسابقات گرفتند باعث شد دستور العمل این مسابقات بروزرسانی شود.

علی اکبری تصریح کرد: مرحله شهرستانی این مسابقات تا آخر تیر ماه و مرحله استانی تا ۱۰ شهریور برگزار خواهد شد.

وی در خصوص اینکه مسابقات رفاقت مهر امسال جدید است و ممکن است در روز مسابقات اعتراضاتی به وجود آید، اظهار کرد: به همین جهت جلسه وحدت رویه را تشکیل دادیم که ابهامات برطرف شود و با اعتراض خارج از چارچوب قانون در روز مسابقات به شدت برخورد خواهد شد.

علی اصغر علی اکبری از ورود جدی هلال احمر به برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه پیشگیری از مواد مخدر با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدرخبر داد و گفت: در این راستا چندین مرحله تربیت مربی، تربیت کادر متخصص برای پیشگیری از اعتیاد و شرکت اعضای جوانان در دوره های کشوری پیشگیری از اعتیاد داشته ایم.

در ادامه جلسه در خصوص وحدت رویه داوری و برگزاری مسابقات رفاقت مهر بیست و نهمین دوره مسابقات فرهنگی، امدادی رفاقت مهر، یاسان رمضانی و زهرا کبیری آخرین شیوه برگزاری مسابقات را از لحاظ آیتم های داوری تشریح کردند.