گنج کریمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

برگزاری دومین انتخابات مجمع کانون‌های سازمان جوانان هلال احمر

معاون دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر گفت: دومین انتخابات مجامع دبیران منتخب استانی کل کشور سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ۲۴ و ۲۵ تیرماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر علی گنج کریمی معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: دومین انتخابات مجامع دبیران منتخب استانی کل کشور سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در روزهای ۲۴ و ۲۵ تیرماه برگزار می‌شود، دبیران منتخب استانی که کاندید شورای مرکزی مجامع هستند در این انتخابات حضور دارند و بقیه اعضا به آن‌ها رای می‌دهند.

وی در ادامه عنوان کرد: شورای مرکزی مجامع کانون‌های سازمان جمعیت هلال احمر در همه استان‌های کشور در دو بخش جوانان و دانشجویان وجود دارد.

گنج کریمی افزود: در مجموع بیش از ۴۰۰ نفر در این انتخابات حضور دارند که ۳۲ نفر آن‌ها دبیران جوانان و ۳۲ نفر دبیران دانشجویی هستند و از هر بخش ۹ نفر به عنوان اعضای شورای مرکزی شناخته خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: این مجامع در سیاست گذاری‌ها و تصمیم گیری‌های سازمان جوانان مشارکت می‌کنند و حتی با رئیس و دبیر کل جمعیت هلال احمر ماهانه جلساتی خواهند داشت که نظرات و پیشنهادات جوانان  را به مسئولان منتقل می‌کنند.

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر اظهار کرد: مجامع کانون‌های سازمان جوانان به نوعی اتاق فکری هستند که مشکلات جوانان کل کشور را جمع بندی و به مسئولان سازمان و جمعیت هلال احمر منتقل می‌کنند. هنگامی که مسائل و مشکلات همچون زلزله کرمانشاه رخ بدهد و به حضور فوری جوانان نیاز شود، این مجامع برای بسیج نیروها جهت کمک به سازمان جوانان حضور پیدا می‌کنند.

وجود بیش از ۱۲۰۰ کانون دانشجویی فعال در کشور

گنج کریمی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲۰۰ کانون فعال دانشجویی در کشور وجود دارد، گفت: بیش از ۱۲۰۰ کانون فعال دانشجویی در تمامی دانشگاه‌های دارای مجوز کشور وجود دارد که دبیران منتخب آن‌ها در انتخابات حضور خواهند داشت‌.

وی در در پایان در مورد طرح ملی شوق رویش اظهار کرد: طرح ملی شوق رویش از ۱۵ تیرماه در تمامی شعب هلال احمر آغاز شده است و بیش از ۳۷۰ شعبه در کل کشور  وجود دارد که طی آن عموم جوانان و نوجوانان می‌توانند با ثبت نام در محل شعبه‌های شهرستان‌های کشور از امکانات و کارگاه‌های آموزشی و فرهنگی مختلف استفاده کنند.