معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر خبرداد:

برگزاری اولین دوره هماهنگی و یکسان سازی داوران المپیاد مهارت های امدادی دادرس

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر از برگزاری اولین دوره هماهنگی و یکسان سازی داوران المپیاد مهارت‌های امدادی دادرس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سعید بابایی  با اشاره به اینکه در این دوره از اساتید بنام امداد و نجات بهره گرفته شده، افزود: این دوره بعد از گذشت ۴ سال و با هدف تشکیل کادری توانمند از داوران برای سطوح مختلف برگزار می شود و شرکت کنندگان علاوه بر افزایش توان و کسب مهارت‌های داوری در ۸ آیتم مسابقات آماده با نحوه طراحی سایت مسابقات آشنا شده و مهارت‌های رفتار با دانش‌آموز را تمرین خواهند کرد.

پناه گیری و خروج ایمن، ارزیابی علائم حیاتی، احیا قلبی ریوی، اطفا حریق، حمل مصدوم، شکستگی وآتل بندی، خونریزی و پانسمان و اسکان اضطراری ۸ آیتم مسابقات آماده  است.

بابایی، زمان برگزاری دوره نیمه دوم تیرماه در اردوگاه مهر بندرانزلی  عنوان کرد و گفت:  در پایان دوره آزمونی برای سنجش توان و تخصص داوران همچنین مهارت قضاوت صحیح و عادلانه برگزار و برگزیدگان شرایط داوری بر اساس سطح توانمندی به  ۵ سطح  مختلف داوری تقسیم بندی می شوند.

دادرس(دانش‌آموز آماده در روزهای سخت ) از سال۱۳۹۱ با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش با سازمان جوانان هلال‌احمر اجرا می شود. دادرسان در شرایط بحرانی مانند زلزله ، سیل و … می توانند تا زمان رسیدن نیروهای امدادی به خود، اعضای خانواده و افراد محلی کمک کنند. المپیاد آماده مرحله عملیاتی طرح ملی دادرس است که در مراحل مختلف شهرستانی، استانی و کشوری برگزاری می شود.