تودیع و معارفه خزانه دار قدیم و جدید سازمان جوانان هلال احمر برگزار شد

خزانه دار کل جمعیت هلال احمر : پشتیبان برنامه های سازمان جوانان هستیم

خزانه دار کل جمعیت با تاکید بر اینکه پشتوانه مردمی جمعیت هلال احمر در سازمان جوانان شکل می گیرد، گفت: با توجه به تاکید رئیس جمهوری در تقویت برنامه های سازمان جوانان هلال احمر ما در جمعیت پشتیبان برنامه های این سازمان هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر،  مهدی علیپور در جلسه تودیع و معارفه خزانه دار قدیم و جدید سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به اینکه پیشانی فعالیت های جمعیت هلال احمر امداد و نجات است، گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که ورودی و پشتوانه سازمان امداد و نجات، جوانان داوطلب هستند و هزینه ای که در سازمان جوانان برای آموزش و رشد جوانان می شود در حقیقت سرمایه ما در جمعیت هلال احمر است.

علیپور با تاکید بر اینکه در سال های گذشته اولین سازمانی که قبل از همه سازمان ها برنامه های خود را ارائه می کرد، سازمان جوانان بود و این روحیه از بطن این سازمان نشات می گیرد که روحیه تلاش و فعالیت  است.

وی یادی از  روسای سازمان جوانان هلال احمر در سال های گذشته کرد و گفت: خوشبختانه همه مسئولان سازمان جوانان، صادق، سالم و پویا و در این دو امدادی موفق بودند و در حال حاضر هم که نوبت به دکتر صابونچی رسید خوشحالیم فردی با روحیه ، پر نشاط و صبور در این مسند قرار گرفته است.

خزانه دار کل جمعیت در ادامه با اشاره به فعالیت حوزه خزانه داری نیز گفت:  سعی کنیم  قوانین و  مقررات رعایت شود و  بخش خزانه داری باید دستورات مقام تشخیص را مستند سازی کند تا مورد تایید دستگاه های نظارتی قرار گیرد.

علیپور با تاکید بر اینکه قوانین و مقررات نباید دست و پا گیر باشد افزود: توقع ما این است که در بخش خزانه داری دقت در کار در کنار سرعت باشد تا با تامین اعتبار به موقع کمک مسئولان باشیم.

وی با قدردانی از زحمات فتحی پور خزانه دار قدیم سازمان جوانان گفت:  خزانه دار جدید هم فردی با روحیات خوب و آرام  و آشنایی کامل با اهداف هلال احمر جمعیت دارد.

خزانه دار کل جمعیت همچنین به موضوع  کاهش تصدی گری و افزایش نظارت ها در ستاد اشاره کرد و گفت : تاکید ما این است که در ستاد بیشتر برنامه ریزی کلان و نظارت انجام شود و اجرا را به استان ها واگذار شود.

دکتر صابونچی، رئیس سازمان جوانان هم در این جلسه ابتدا با قدردانی از خزانه دار جمعیت برای حمایت های ایشان از برنامه های سازمان جوانان گفت: در بعضی از برنامه ها نیاز به اصلاحات در رویکرد داریم و   بر اساس نیاز های روز و چشم اندازها باید برنامه های خود را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه تصویری که از هلال احمر وجود دارد اکثرا فعالیت های امداد و نجات است، گفت: این امر نباید باعث شود که از تربیت نیروهای پایه داوطلب و جوان غافل شویم و  باید تلاش کنیم با استفاده از فرصت هاو ظرفیت ها در راهی گام برداریم که با تربیت نسل جدید داوطلب، آینده جمعیت را بیمه کنیم.