کانون های جوانان بستر مناسب جهت معرفی ماموریت های هلال احمر


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در اولین گردهمایی کانون های جوانان و دانشجویی شهرستان کرمان در سال جاری گفت: کانون ها بستر مناسب جهت معرفی ماموریت های جمعیت هلال احمر به خانواده ها و جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ اولین گردهمایی کانون های جوانان و دانشجویی شهرستان کرمان در قالب طرح تابستانی شوق رویش با حضور ۷۰ نفر از اعضای جوانان هلال احمر این شهرستان برگزار شد.

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در این گردهمایی در جمع اعضای جوانان و دانشجویی شهرستان کرمان بیان کرد: یکی از موفقیت های سازمان جوانان هلال احمر، برخورداری از حضور جوانان به عنوان مدیران و رهبران آینده در این نهاد مردمی و بین المللی است.

فلاح با اشاره به حضور پر رنگ و مستمر اعضای کانون ها به صورت داوطلبانه، اظهار داشت: فداکاری و ایثار اعضای جوانان در اجرای برنامه های بشردوستانه و عام المنفعه از ویژگی های شاخص کانون هاست.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد بستر مناسب و شرایط مطلوب برای پرورش و گسترش مجامع الزامی است؛ خاطرنشان کرد: وظیفه کانون ها معرفی ماموریت های هلال احمر به خانواده ها و جامعه است.

وی تصریح کرد: یقینا شناخت جامعه از ماموریت ها و وظایف اصلی هلال احمر، باعث کاهش سطح توقعات غیرمعمول در زمان حوادث و بحران می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به وظیفه خطیر و اصلی سازمان جوانان افزود: اعضای جوانان پل ارتباطی مردم با جمعیت هستند تا با نهادینه کردن آموزش های امدادی و بشردوستانه در سطوح مختلف، آنان را با اهداف و فعالیت های هلال احمر آشنا سازند.

فلاح با اشاره به گسترش و توسعه روحیه داوطلبی در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: اگر امروز در حوزه جوانان، ماموریت های این نهاد مردمی و عام المنفعه به خوبی صورت گیرد، باعث تقویت خدمات و عملکرد سازمان امدادونجات نیز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اعضای جوانان مهم ترین سرمایه های اجتماعی هلال احمر به شمار می آیند، خاطرنشان کرد: مخاطبان اصلی و بهره مند از خدمات و فعالیت های هلال احمر، نیازمندان و آسیب دیدگان در جامعه هستند.

وی با اشاره به آمار بالای حضور اعضای جوانان در کانون های جوانان، دانشجویی استان گفت: با توجه به پتانسیل مذکور، با برنامه ریزی هدفمند و سازماندهی مناسب در حفظ و نگهداری جوانان در راه رسیدن به اهداف عالی جمعیت به نقطه مطلوب دست خواهیم یافت.

لازم به ذکر است؛ در این گردهمایی که به صورت اردوی آموزشی و تفریحی یک روزه برگزار شده است، تمامی اعضای شرکت کننده با مباحث تاب آوری در حوزه آسیب های اجتماعی، تربیت بدنی، بازی های بومی محلی و همچنین آموزه های امدادوکمک های اولیه آشنا شدند.