اصفهان میزبان سرگروهان “پیمان” پنج استان کشور

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان از اجرای طرح ملی پیمان منطقه7 کشور به میزبانی جمعیت هلال احمر استان اصفهان با حضور سرگروه های استانهای یزد، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، لرستان و اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی با اشاره به ضرورت و اهمیت پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی و با توجه به ماموریت اصلی سازمان جوانان یعنی آموزش و تربیت جوانان و ارتقا سطح دانش آنان گفت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به منظور افزایش خود مراقبتی و کاهش گرایش به اعتیاد و تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده در جوانان و نوجوانان اقدام به آموزش اعضا در حوزه پیشگیری اولیه از اعتیاد در قالب طرح ملی پیمان (پیشگیری مؤثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی) کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری این کارگاه‎ها گام موثری در امر پیشگیری از اعتیاد و آگاه‌سازی جوانان در این زمینه است، اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه سازمان جوانان و ستاد مبارزه با مواد مخدر، همکاری های خوبی در این استان انجام گرفته و برای برگزاری این طرح هماهنگی‎های لازم صورت گرفته است.

خانبازی افزود: این نشست‎های توجیهی_آموزشی ویژه سرگروه‎های طرح ملی پیمان در ۸ منطقه برگزار می‎شود که در این دوره جمعیت هلال احمر استان اصفهان، میزبان سرگروه‎های استان‎های چهارمحال‌وبختیاری، لرستان، مرکزی، یزد و اصفهان است.

خانبازی تشریح کرد: این دوره آموزشی با حضور۱۵۰ تن از اعضای جوان جمعیت هلال احمر استان‎های یاد شده با حضور اساتید مجرب کشوری از ۱۵تیرماه با پذیرش اعضا آغاز شده و در روز اول پس از مراسم افتتاحیه و برگزاری کارگاه، اعضا با حضور در سیتی سنتر اصفهان، به تشکیل زنجیره انسانی پرداخته و ادامه کارگاه‎ها نیز در دانشگاه اشرفی اصفهانی برگزار خواهد شد.