جوانان استان اصفهان؛ فعالان پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی

اعضای جوان استان اصفهان در شعب سراسر استان، با اجرای برنامه‎های آموزشی و فرهنگی متنوع به فعالیت‎های در راستای کاهش آسیب‎های اجتماعی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی گفت: جوانان استان اصفهان همواره سرآمد اعضای بشردوست جمعیت هلال احمر بوده تا بتوانند با تمام توان پرچم صلح را به احتزاز درآورند و گام‎های موثری در راستای ترویج سلامت و کاهش آسیب‎های اجتماعی بردارند.

از بازی مار و پله غنچه‎های هلال احمر تا همایش نه به اعتیاد در دهاقان

رئیس جمعیت هلال احمر دهاقان گفت: همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه‎های مختلفی همچون برگزاری جلسه هم اندیشی، همایش نه به اعتیاد، کوه پیمایی، کارگاه آموزشی و زنجیره انسانی و… در راستای پیشگیری از اعتیاد و با اهدافی همچون آگاه سازی مردم بالاخص نسل جوان با آثار سوء این مواد بر تمام جنبه‎های زندگی فردی و اجتماعی آنها و همچنین ایجاد نشاط در جامعه با همکاری اداراتی همچون کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی و نیروی انتطامی شهرستان برگزار شد.

داریوش بهرامی تصریح کرد : اعضاء کانون غنچه‎ها و دانش آموزی با در دست داشتن شعارهایی چون ” احتیاط کنیم؛ اعتیاد نزدیک است، فقط امروز را– فقط این هفته را– فقط این ماه ر…ا ” شعار نه به اعتیاد را تحقق همچنین اعضای کانون دانش آموزی با حضور در کارگاه آموزشی با محوریت مواد مخدر و اعتیاد سطح دانش و اطلاعات خود را ارتقاء بخشیدند.

رئیس جمعیت هلال احمر دهاقان درپایان افزود: اعضاء با حضور در پارک شهر نیز برنامه‎های متفاوتی همچون ایستگاه سنجش سلامت، نمایشگاه مواد مخدر با همکاری نیروی انتظامی، بازی مار و پله و نقاشی ویژه کودکان، مشاوره رایگان و… را پیرامون مبارزه با مواد مخدر اجرا کردند.

وی افزود: از دیگر برنامه‎های هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه کوهگشت و تشکیل زنجیره انسانی با حضور اعضاء جوان و غنچه‎های هلال احمر بود که در این برنامه غنچه‎های هلال با زیر پا گذاشتن و له کردن سیگارهای نمادین خواستار مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد شدند.

برگزاری کارگاه آموزشی و تشکیل مانور زنجیره انسانی نه به اعتیاد در شهرضا

سید حسام سجادی گفت: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، کارگاه آموزشی و مانور زنجیره انسانی ” نه به اعتیاد” با حضو اعضای جوان جمعیت هلال احمر شهر شهید همت برگزار شد.

رئیس جمیعت هلال احمر شهرضا تصریح کرد: در این کارگاه آموزشی کارشناس امور جوانان شهرستان ضمن بیان اهداف جمعیت هلال احمر در خصوص چگونگی پیشگیری،کاهش و کنترل اعتیاد همچنین راهکارهای بالا بردن نشاط و سلامت اجتماعی خانواده صحبت کرد و سپس ضمن دعوت از روانشناس، مطالبی پیرامون آشنایی با مواد مخدر، انواع آن و چگونگی پیشگیری و مصونیت فرزندان در برابر این معضل ارائه گردید.

سجادی بیان داشت: این کارگاه با رویکرد آموزشی–اجتماعی و با هدف آشنایی اعضای جوان این شهرستان با مواد مخدر و مواد محرک و چگونگی مصون ماندن در برابر این بلای خانمان سوز برگزار شد.

وی افزود: به منظور اجرای مانور زنجیره انسانی نه به اعتیاد، جمعی از اعضاء کانون‎های جوانان و دانشجویی، امدادگران و ورزشکاران خواهر و برادر از محل هلال احمر به سمت میدان حر با در دست داشتن پلاکارد و بنر حرکت کرده و دورتا دور میدان تجمع یافتند و درکنار مسئولین شهرستان ضمن تشکیل زنجیره‎ی انسانی« نه به اعتیاد» در راستای پیشگیری از اعتیاد هم پیمان و متعهد شدند.

وی تصریح کرد: در این برنامه ۱۰۰ تراکت نه به اعتیاد و کتابچه‎های آموزشی درخصوص مواد غذایی آلوده به مواد اعتیادآور با شعار «اول گوش کن! گوش کردن به کودکان و نوجوانان گام نخست در کمک به رشد سالم وایمن آنهاست» توزیع شد.

برگزاری همایش پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی در هلال احمر خور و بیابانک

رئیس جمعیت هلال احمر خوروبیابانک گفت: همایش پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی با محوریت طرح پیمان ویژه اعضای شورای اداری و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، داوطلبان و جوانان شهرستان خوروبیابانک برگزار شد.

حسین ایرجی تصریح کرد: شرکت کنندگان در این همایش طی ۳ دوره با تدریس کارشناس ارشد رسانه با مباحث مربوط به آسیب‎های اجتماعی آشنا شدند.